• rozwiń

Kosztowny skok do wody. "Wenecja musi być szanowana przez odwiedzających"

Ile kosztuje podróż do Wenecji? Odtwórz: Ile kosztuje podróż do Wenecji?
Ile kosztuje podróż do Wenecji? "Źródło: tvn24bis"

W Wenecji nie można skakać do Canal Grande. Pewna Amerykanka zapewnia, że nie miała o tym pojęcia, ale rzekoma niewiedza słono ją kosztowała. Musiała zapłacić grzywnę - w sumie ponad 500 euro. Dla burmistrza Wenecji to jednak za mało, jego zdaniem turystkę należałoby wyrzucić z miasta.

A wszystko zaczęło się od tego, że 18-latka płynęła tramwajem wodnym bez biletu. Gdy zobaczyła kontrolera, skoczyła do wody.

Miała jednak pecha, bowiem obok płynęła straż miejska i natychmiast wyłowiła gapowiczkę z wody.

Choć Amerykanka tłumaczyła, że nie wiedziała o zakazie skakania do weneckich kanałów, została ukarana grzywną. Za skok do Canal Grande zapłaciła 450 euro, a za brak biletu na tramwaj wodny -  77,50 euro. Należność uiściła od razu.

Burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro ma jednak niedosyt: - Tej turystki nie należało tylko ukarać grzywną. Musimy mieć możliwość osadzenia takiej osoby w celi i (potem - red.) odesłania jej z miasta. Wenecja musi być szanowana przez odwiedzających.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane