• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Grecki dramat

Grecy rzucili się na bankomaty. "To, co się teraz dzieje, jest przesadą"

Foto: EPA Foto: Grecy rzucili się na bankomaty

Grecy powinni zachować spokój, banki nie zamkną przed nimi drzwi - powiedział minister obrony Panos Kammenos, lider partii Niezależni Grecy, która jest koalicjantem rządzącej Syrizy. Od kilkudziesięciu godzin przed bankomatami w Atenach i innych miastach ustawiają się długie kolejki osób, które w obawie przed wprowadzeniem kontroli kapitału, chcą wypłacić gotówkę.

- Obywatele nie powinni się bać - powiedział Kammenos. - Banki nie będą zamknięte, a bankomaty będą miały gotówkę. Wszystko to, co się teraz dzieje, jest przesadą - dodał.

Grecy zdecydują o przyszłości

Premier Aleksis Cipras zapowiedział w sobotę przeprowadzenie 5 lipca referendum w sprawie porozumienia z międzynarodowymi kredytodawcami i żądanych przy tym oszczędności budżetowych. Wezwał wszystkich Greków, by kierując się patriotyzmem i dobrem kraju zdecydowali o przyszłości swojej ojczyzny.

Kammenos zaznaczył, że do czasu referendum przyszłość Grecji w Unii Europejskiej nie jest zagrożona.

W sobotę w Brukseli, już po raz piąty w ciągu ostatnich dziewięciu dni, spotkają się w sprawie pomocy dla Grecji ministrowie finansów strefy euro. Warunkiem odblokowania ostatniej transzy pomocy w wysokości 7,2 mld euro jest kompromis w sprawie reform, jakie ma przeprowadzić Grecja. Przed spotkaniem ministrów ma dojść do spotkania greckich negocjatorów z szefem Europejskiego Banku Centralnego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane