• rozwiń

Temat: Grecja

Greckie banki zamknięte do poniedziałku. Limit wypłat utrzymany

Greckie banki zamknięte do poniedziałku. Limit wypłat utrzymany Odtwórz: Greckie banki zamknięte do poniedziałku. Limit wypłat utrzymany
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 BiS Foto: Greckie banki pozostaną zamknięte do poniedziałku oraz zostaną utrzymane limity wypłat z bankomatów w wysokości 60 euro - poinformowała w środę wieczorem grecka telewizja państwowa | Video: Greckie banki zamknięte do poniedziałku. Limit wypłat utrzymany

Greckie banki pozostaną zamknięte do poniedziałku oraz zostaną utrzymane limity wypłat z bankomatów w wysokości 60 euro - poinformowała w środę wieczorem grecka telewizja państwowa.

Rząd w Atenach nakazał bankom zamknięcie oddziałów w poniedziałek 29 czerwca, po upadku negocjacji w sprawie nowego programu pomocowego.

Decyzja była już jednokrotnie przedłużana. W poniedziałek 6 lipca zadecydowano, że banki będą zamknięte także przez następne dwa dni.

Źródło rządu

Informacja ta jest zgodna z wcześniejszymi informacjami podanymi przez agencję Reutera.

Jak informowało bowiem źródło rządowe cytowane przez agencję, "rząd Grecji przedłuży okres zamknięcia banków i pozostaną one nieczynne także po środzie". Wcześniej planowano, że zamknięcie banków potrwa do środy włącznie.

- Zamknięcie banków zostanie przedłużone - powiedział przedstawiciel rządu, nie podając dalszych szczegółów.

Masowe wypłaty

Grecja w zeszłym tygodniu zadecydowała o wprowadzeniu kontroli przepływu kapitałów, aby zapobiec całkowitemu załamaniu się krajowego systemu bankowego.

Banki pozostawały zamknięte od ubiegłego poniedziałku w związku z masowymi wypłatami oszczędności przez Greków zaniepokojonych sytuacją w kraju.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane