• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Grecki dramat

Grecka giełda będzie zamknięta do końca tygodnia. Przez problemy techniczne

Grecka giełda będzie zamknięta do końca tygodnia. Przez problemy techniczne
Foto: PAP/EPA Foto: Grecka giełda jest nieczynna od 29 czerwca

Grecka giełda, nieczynna od 29 czerwca, będzie prawdopodobnie zamknięta jeszcze do końca tygodnia - poinformowała w środę rzeczniczka giełdy, tłumacząc to problemami związanymi z siecią komputerową.

We wtorek Europejski Bank Centralny wyraził zgodę na otwarcie ateńskiej giełdy, nie nakładając żadnych ograniczeń na zagranicznych inwestorów, lecz z zastrzeżeniem, że pewne limity muszą obowiązywać inwestorów lokalnych, by uniknąć dalszej ucieczki kapitału.

Pieniądze zamknięte w depozytach

Zgodnie z planem zaaprobowanym przez EBC lokalni gracze giełdowi będą mogli nabywać akcje, lecz nie mogą w tym celu wyciągać pieniędzy z depozytów w greckich bankach.

O terminie otwarcia parkietu zadecyduje ministerstwo finansów, które wyda też instrukcje dotyczące ograniczeń obrotu giełdowego.

Giełda była nieczynna od końca czerwca, gdy władze w Atenach zdecydowały się również zamknąć banki i wprowadzić kontrolę przepływu kapitału, aby uniknąć załamania systemu bankowego, gdyby klienci masowo zaczęli wypłacać oszczędności.

Banki zostały otwarte 20 lipca, nadal jednak pozostawiono pewne ograniczenia wypłat pieniędzy.

Przedstawiciel giełdy powiedział w poniedziałek, że Grecja nadal potrzebuje nieco czasu na sfinalizowanie pewnych warunków, które umożliwiłyby otwarcie giełdy w zgodzie z opinią EBC.

Zobacz akty greckiej tragedii:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane