• rozwiń
  • WIG20 2312.79 -0.27%
  • WIG30 2655.18 -0.53%
  • WIG 59759.16 -0.56%
  • sWIG80 11948.34 -0.51%
  • mWIG40 4165.76 -1.73%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Grecja

Szczyt sezonu i tłumy turystów nie przeszkadzają Grekom w strajku

Foto: PAP/EPA/ YANNIS KOLESIDIS Foto: W Grecji trwa 24-godzinny strajk pracowników hoteli i restauracji

W Grecji trwa w czwartek 24-godzinny strajk pracowników hoteli i restauracji, którzy sprzeciwiają się reformom rynku pracy, których od władz w Atenach domagają się wierzyciele w zamian za fundusze pomocowe.

W demonstracji w greckiej stolicy udział wzięły setki ludzi. Protestowano m.in. przeciwko obniżeniu płacy minimalnej dla młodych pracowników. Do strajku wezwały związki zawodowe, informując o pogarszających się warunkach pracy w branży turystycznej.

Jak podkreślił w oświadczeniu związek reprezentujący pracowników hoteli POEE-YTE, rekordowe liczby napływających do Grecji turystów w najmniejszym stopniu nie wpływają na polepszenie sytuacji pracowników w tym sektorze. W komunikacie mowa o "samowoli pracodawców, którzy rozregulowują" rynek pracy. Związek ostrzega, że reformami rząd może ułatwić przeprowadzanie masowych zwolnień.

Zaciskanie pasa

Jak podkreśla Reuters, rocznie Grecję odwiedza ok. 25 mln cudzoziemców, a w branży turystycznej pracuje 20 proc. Greków w wieku aktywności zawodowej. Obecnie w tym kraju trwa szczyt sezonu turystycznego.

Przez Grecję regularnie przetaczają się strajki przeciwko pakietowi przedsięwzięć oszczędnościowych wymuszanych przez wierzycieli. Zaciskanie pasa, będące ceną za pakiety ratunkowe dla zadłużonego kraju, trwa już siódmy rok. Reuters zauważa, że liczba uczestników strajków jest obecnie dużo niższa niż kilka lat temu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane