• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Grecki dramat

Żadnych nowych propozycji na piśmie. Grecja przyjechała na szczyt z pustymi rękami

Żadnych nowych propozycji na piśmie. Grecja przyjechała na szczyt z pustymi rękami Odtwórz: Żadnych nowych propozycji na piśmie. Grecja przyjechała na szczyt z pustymi rękami
Foto: EPA | Video: tvn24 Foto: Grecja nie przedstawiła we wtorek nowych propozycji reform | Video: Żadnych nowych propozycji na piśmie. Grecja przyjechała na szczyt z pustymi rękami

Grecki minister finansów Euklid Cakalotos nie przedstawił na wtorkowym spotkaniu eurogrupy w Brukseli nowej propozycji porozumienia z pożyczkodawcami.

Według doniesień agencyjnych minister Cakalotos miał jedynie powiedzieć pozostałym członkom eurogrupy, jak rząd w Atenach wyobraża sobie kontynuację wsparcia dla Grecji. Formalne propozycje na papierze mogą dotrzeć do europejskich pożyczkodawców w środę - powiedział agencji Reutera przedstawiciel strefy euro.

Potwierdził to po spotkaniu szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem. Dodał, że Grecy nie przedstawili formalnego wniosku o wsparcie. - Oczekujemy, że nastąpi to bardzo szybko - powiedział. Potem konieczne będą negocjacje na temat warunków wsparcia.

Niekompetentny i lekkomyślny rząd

"Brak konkretnej propozycji greckiego rządu nie pomaga nam przed wieczornym spotkaniem przywódców strefy euro" - skomentował na Twitterze premier Malty Joseph Muscat.

Z kolei szef Europejskiej Partii Ludowej Francuz Joseph Daul ocenił, że fakt, iż "rząd Syrizy przyjechał z pustymi rękami świadczy o jego niekompetencji i lekkomyślności". - Brak propozycji, to brak postępu - oświadczył Daul.

Spotkanie ministrów finansów państw strefy euro poprzedziło nadzwyczajny szczyt przywódców eurolandu, który będzie poświęcony konsekwencjom niedzielnego referendum w Grecji. Mieszkańcy tego kraju odrzucili w głosowaniu warunki porozumienia w sprawie programu pomocy.

Przed spotkaniem eurogrupy ministrowie oczekiwali, że Grecja przedstawi nową, wiarygodną i konkretną propozycję porozumienia w sprawie dalszego wsparcia dla Aten. Kolejna wideokonferencja eurogrupy ma odbyć się jutro. Także jutro Cipras ma przemawiać w europarlamencie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (13)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
MarianJK
Grecja ma szczęśliwe położenie do niej zawsze będą jeździć turyści i zostawiać pieniądze niezależnie od sytuacji światowej my mamy znacznie gorzej bo za turystów nas odwiedzających musimy płacić i nie możemy się ich wyprosić (NATO, Bundeswehra, United States Army itd)
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane