• rozwiń

Grecja ma problem z nielegalnymi imigrantami. Jest ich coraz więcej

Grecja ma problem z nielegalnymi imigrantami. Jest ich coraz więcej
Foto: sxc.hu Foto: Z problemem nielegalnej imigracji mają do czynienia przede wszystkim greckie wyspy we wschodniej części Morza Egejskiego

Liczba imigrantów, którzy w ciągu pierwszego kwartału bieżącego roku dotarli nielegalnie drogą morską na terytorium Grecji, była ponad trzy razy większa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - poinformowała w czwartek grecka straż przybrzeżna.

Według niej, przez pierwsze trzy miesiące tego roku zarejestrowano 10 445 takich przybyszów, w tym tylko w marcu 6 493. Natomiast w I kwartale 2014 roku było ich łącznie 2 863.

Najgorzej na wschodzie

Z problemem tym mają do czynienia przede wszystkim greckie wyspy we wschodniej części Morza Egejskiego.

Sąsiadują one z wybrzeżem Turcji, skąd wyruszają nielegalni imigranci. Największą ich liczbę odnotowano w pierwszym kwartale na Lesbos, a następnie na Chios, Leros i Samos.

Jak podała grecka agencja ANA, niezwykle dużą 200-osobową grupę imigrantów uratowano w czwartek w pobliżu położonej na południe od Krety niewielkiej wyspy Gawdos, która ma tylko około stu stałych mieszkańców.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane