• rozwiń

Gordon Ramsay boi się efektów Brexitu. Powołał zespół negocjatorów

Ceny żywności poszły w górę. Sprawdź, co podrożało i o ile Odtwórz: Ceny żywności poszły w górę. Sprawdź, co podrożało i o ile
Ceny żywności poszły w górę. Sprawdź, co podrożało i o ile "Źródło: TVN24 BiS"

Gwiazda kuchni Gordon Ramsay powołał specjalny zespół negocjatorów, aby stawić czoło rosnącym kosztom żywności, co odbija się na jego kulinarnym imperium. Winą jest osłabienie się funta i wzrost cen importowanych produktów, do czego przyczyniła się decyzja o Brexicie.

Jak donosi "The Guardian" gwiazdor, który prowadzi 31 restauracji w Wielkiej Brytanii,  jest zaniepokojony najszybszym od trzech lat wzrostem cen żywności.

Efekty Brexitu

Gordon Ramsay Holdings zatrudnił rzesze specjalistów, którzy mają zmierzyć się z problemem rosnących rachunków za zaopatrzenie. Wszystko przez osłabienie brytyjskiej waluty i wzrost cen importowanych produktów żywnościowych. Pracownicy mają negocjować lepsze warunki dostaw i ceny, tak by zbić koszty ponoszone przez holding - wynika ze sprawozdania finansowego złożonego przez spółkę.

Rzeczniczka Ramsay'a powiedziała gazecie, że powołanie nowego zespołu skupiającego się na zarządzaniu łańcuchem dostaw miało na celu zapobieganie wzrostowi cen dla klientów. Jako przykład podała wino, które restauracje importują z wielu państw świata.

W sprawozdaniu finansowym, za rok kończący się w sierpniu 2016 r., wskazano także na ryzyko związane z Brexitem, w tym na trudności z zatrudnieniem pracowników i na niepewność dotyczącą stabilności gospodarki.

Zyski z restauracji

Ceny żywności w Wielkiej Brytanii wzrosły o  jeden procent. w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy do marca tego roku i jest to najszybszy wzrost w ciągu trzech lat. Z kolei wartość funta spadła od czasu ubiegłorocznego referendum o Brexicie o kilkanaście procent.

W wyniku podjętych kroków, holding Gordona Ramsay'a po raz pierwszy od dwóch lat przyniósł zyski. W zeszłym tygodniu firma poinformowała, że zarobiła 739 tys. funtów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
E tam
31 restauracji i zarobiła po wcześniejszych stratach 739 tys. funtów. W USA przeciętny właściciel franczyzy np Subway z kilku punktów ma tyle samo. Standardowe minimum opłacalności (wysiłek, zainwestowane pieniądze) to 100tys. od punktu. No tak ale tu hydraulik czy pielęgniarka wyciąga do 80tys. na dobrym etacie.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane