• rozwiń

Temat: Ukraina w kryzysie

Gorąco na Ukrainie, presja na Rosję. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/EPA Foto: Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Rząd Ukrainy podjął w poniedziałek decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w obwodach ługańskim i donieckim na wschodzie kraju oraz ogłosił stan podwyższonej gotowości na terytorium całego kraju. Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się wydarzeniom u naszego wschodniego sąsiada.

Decyzje ta są następstwem zagrożeń wynikających z zaostrzającego się konfliktu ze wspieranymi przez Moskwę prorosyjskimi separatystami, z którymi siły rządowe walczą na wschodniej Ukrainie.

Agencja Interfax-Ukraina przypomina, że wprowadzenie stanu wyjątkowego reguluje Kodeks Obrony Cywilnej, który został przyjęty w 2012 roku. Zgodnie z nim stan ten może być ogłoszony na terytorium, gdzie dochodzi do naruszenia normalnych warunków życia ludności, bądź doszło do katastrofy, klęski żywiołowej, czy innego wydarzenia, mogącego grozić życiu lub zdrowiu ludzi.

"Świat"

Ukraina wprowadza stan wyjątkowy w Donbasie po tym jak prorosyjscy separatyści ostrzelali osiedla mieszkalne w Mariupolu. Tymczasem Władimir Putin twierdzi, że po stronie ukraińskiej walczy "natowska legia cudzoziemska".

O napiętej sytuacji na wschodzie Ukrainy w programie "Świat" o 20.30 porozmawiamy z Pawłem Kowalem, były europosłem i Janem Rokitą, komentatorem TVN24 Biznes i Świat. Na program zaprasza Katarzyna Kolenda-Zaleska.

"Świat technologii", "Bilans" i "24 godziny"

Wieczorem zapraszamy też na "Świat technologii" - o 21.00. Pół godziny później wydarzenia na rynkach podsumuje w "Bilansie" Robert Stanilewicz.

W programie "24 godziny" o 22.00 podsumujemy wydarzenia na świecie i w Polsce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane