• rozwiń

Po dobrych danych akcje Google z rekordem. Więcej wart jest już tylko Apple

Akcje Google'a szybują. Po świetnych wynikach Odtwórz: Akcje Google'a szybują. Po świetnych wynikach
Foto: Przychody Google'a wzrosły w ostatnim kwartale do 17,73 mld dolarów | Video: Akcje Google'a szybują. Po świetnych wynikach

Aż o 15,7 proc. wzrosły w piątek na otwarciu handlu na amerykańskiej giełdzie ceny akcji koncernu Google. Taki wzrost przyczynił się do podbicie rynkowej wartości firmy o ponad 60 mld dolarów. Inwestorzy rzucili się na aktywa technologicznego giganta, bo ten ogłosił świetne wyniki finansowe za ostatni kwartał.

Podczas piątkowych notowań akcje Google osiągały cenę 696 dolarów. Jeszcze wczoraj kosztowały 590 dolarów.

Ogromne zyski

Koncern Google ogłosił w czwartek, że jego przychody w ostatnim kwartale wzrosły do 17,73 mld dolarów. Przed rokiem było to 16 mld dolarów.

Powiększyły się także przychody reklamowe amerykańskiego giganta, które wyniosły w II kwartale

16 mld dolarów. To o 11 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Co ważne, liczba płatnych kliknięć wzrosła o 18 proc.

Z danych opublikowanych przez Google'a wynika, że zyski firmy zwiększyły się do 3,93 mld dolarów. Przed rokiem było to 3,35 mld dolarów.

Po tym, jak na otwarciu handlu ceny akcji Google'a wzrosły o ponad 15 proc., zwiększyła się też ogólna wartość kapitalizacji spółki. Obecnie wyceniana jest na ponad 460 mld dolarów. Jak wylicza Bloomberg, to wzrost kapitalizacji o 60 mld dolarów. Wyżej wyceniany jest tylko Apple.

Rekord na giełdzie

W związku z tym, że akcje Google'a szybują, amerykański indeks NASDAQ osiągnął swój rekord. Jego wartość jest najwyższa w historii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane