• rozwiń

Globalna awaria serwerów. Były problemy ze stronami w Polsce

Globalna awaria serwerów OVH Odtwórz: Globalna awaria serwerów OVH
Globalna awaria serwerów OVH "Źródło: tvn24"

Wskutek porannej awarii zasilania przestały działać serwery branżowego giganta - firmy OVH, która zapewnia hosting milionowi klientów na całym świecie. Odczuli to również polscy internauci, ponieważ nie działały strony wielu serwisów. Po południu większość usług została przywrócona.

Część serwerów OVH w czwartek rano przestała działać. Pierwsze informacje o problemach otrzymaliśmy od internautów na Kontakt24. Brak dostępu do serwisów korzystających z usług firmy zgłaszali również w mediach społecznościowych internauci z całej Europy.

Jak poinformowała OVH na Twitterze, problemy były efektem dużej awarii zasilania w głównej europejskiej serwerowni firmy pod Strasburgiem. Zawieść miały dwa niezależne źródła zasilania. Nie zadziałały także generatory awaryjne.

"Mamy problem"

Awarię na Twitterze potwierdził też założyciel i prezes firmy OVH Octave Klaba. "Mamy problem we wszystkich naszych sieciach w Europe. Próbujemy ponownie uruchomić dwa generatory" - napisał rano Octave Klaba. Po pewnym czasie dodał, że udało się uruchomić jeden z generatorów awaryjnych.

Do dzisiejszej awarii w OVH odnieśli się przedstawiciele polskiego oddziału firmy. "Dziś rano miały miejsce incydenty we francuskich serwerowniach OVH w Roubaix i Strasbourgu, które wywarły wpływ na niektóre z naszych usług. Obecnie dostęp do usług został już częściowo przywrócony. W dalszym ciągu wszystkie zespoły w firmie są zaangażowane w rozwiązanie zaistniałej sytuacji" - poinformowała firma w komunikacie.

Kilka godzin później poinformowano, że "dostęp do usług został już częściowo przywrócony".

Potentat wśród dostawców usług hostingowych

Francuska firma OVH to jeden z największych dostawców usług hostingowych w Europie. Zarządza zintegrowanymi usługami hostingowymi i 27 centrami danych. Na całym świecie z ponad 260 tys. serwerów OVH korzysta ok. 18 mln stron i aplikacji sieciowych.

Ma także swój oddział w Polsce. Z jej usług korzysta wiele serwisów, w tym między innymi PKP, jakdojade.pl, biedronka.pl czy Katolicka Agencja Informacyjna.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane