• rozwiń

"25 lat śmiechu i nauki". Gates i Buffet w wielkiej przyjaźni

"25 lat śmiechu i nauki". Gates i Buffet w wielkiej przyjaźni
Foto: twitter.com/BillGates Foto: Minęło już ćwierć wieku, odkąd Bill Gates i Warren Buffet podali sobie dłonie, rozpoczynając tym samym trwającą do dzisiaj przyjaźń.

Bill Gates i Warren Buffet świętują 25-lecie znajomości. Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w lipcu 1991 roku i zapoczątkowało niezwykłą przyjaźń, która trwa do dziś.

Minęło już ćwierć wieku, odkąd Bill Gates i Warren Buffet podali sobie dłonie, rozpoczynając tym samym trwającą do dzisiaj przyjaźń. Twórca Microsoft i najbardziej znany amerykański inwestor szybko znaleźli wspólny język. Wbrew wielu opiniom, że połączyły ich duże pieniądze, panowie są przyjaciółmi na dobre i na złe.

Gates podkreśla, że znajomość zmieniła życie jego oraz jego żony na lepsze. "Warren pomógł nam wykonywać dwie rzeczy: więcej się uczyć oraz śmiać"

 

Gates zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu "Forbesa" wśród najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek wyceniany jest na 76 mld dolarów. Z kolei Buffet zamyka podium z kwotą 66 mld dolarów.

Przyjaźń mimo kontrastów

Do poznania się dwóch miliarderów nie doszłoby, gdyby nie matka Billa Gatesa. To ona doprowadziła do spotkania, choć założyciel Microsoftu uważał Buffeta za gbura. To jednak szybko się zmieniło - inwestor zadawał przenikliwe pytania o przyszłość spółki i konkurowanie z IBM - wspomina Gates na swoim blogu. A wspólna pasja i poczucie humoru połączyły ich na lata. Obaj przyznają, że znajomość przyniosła im wiele korzyści.

Buffet zaskoczył Gatesa także swoimi żywieniowymi nawykami. Inwestor, mimo podeszłego wieku, nadal chętnie sięga po fast foody, lody i colę. Wspomina też, że miliarder jest fanem ciasteczek Oreo.

"
Warren i ja jesteśmy rówieśnikami, ale czasem on jest o wiele mądrzejszy ode mnie, wtedy jest dla mnie jak ojciec. Dzięki za naszą przyjaźń, Warren. To było zdumiewających 25 lat. Liczę na więcej więcej wspomnień z Tobą w nadchodzących latach" - dodał Gates.

 

Gates najbogatszy w USA, Zuckerberg poza pierwszą "10"

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane