• rozwiń

Uczą się na sporze Apple vs. FBI. Chcą karać za odmowę odblokowania danych

Uczą się na sporze Apple vs. FBI. Chcą karać za odmowę odblokowania danych
Foto: ymgerman / Shutterstock.com Foto: Francja. Projekt kar za odmowę odblokowania danych

Izba niższa francuskiego parlamentu przyjęła projekt ustawy przewidujący kary więzienia dla szefów firm branży technologicznej, którzy odmówią udostępnienia śledczym danych w sprawach związanych z terroryzmem.

Projekt, przyjęty w Zgromadzeniu Narodowym stosunkiem głosów 474 do 32, trafi teraz pod obrady Senatu.

Jeden z zapisów wprowadza dla szefów takich firm jak Google czy Apple grzywnę wysokości do 350 tysięcy euro i karę do pięciu lat pozbawienia wolności, gdyby odmówili prokuraturze dostępu do zaszyfrowanych danych któregoś z podejrzanych.

Po sporze w USA

Podczas debaty w izbie niższej wielu deputowanych nawiązywało do sporu Apple'a z rządem USA o zaszyfrowane dane w iPhone'ie osobnika, który zastrzelił 14 ludzi w San Bernardino w Kalifornii.

Stanowisko Apple'a przeciwne łamaniu zabezpieczeń iPhone'a podsyciło nie tylko w USA debatę nad kwestią ochrony cyfrowych danych w kontekście bezpieczeństwa narodowego.

Apple argumentuje, że złamanie zabezpieczeń wyprodukowanego przez nią iPhone'a naruszyłoby istniejące zaufanie między nią a jej klientami. Twierdzi, że spełnienie żądania odblokowania zaszyfrowanego iPhone'a stworzyłoby niebezpieczny precedens.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane