• rozwiń

Temat: Forum Ekonomiczne w Davos 2019

Premier w Davos: jesteśmy coraz bardziej innowacyjni, to przynosi efekty

Duda w Davos o "potrzebach zmian w Europie" Odtwórz: Duda w Davos o "potrzebach zmian w Europie"
Duda w Davos o "potrzebach zmian w Europie" "Źródło: tvn24"

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę w Davos z szefami VISA Europe oraz AT&T Communications. Takie rozmowy pozwalają spojrzeć na kwestię rozwoju polskiej gospodarki i eksportu naszych firm z zupełnie innej perspektywy - ocenił premier.

Premier do szwajcarskiego Davos, gdzie bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym, przybył w środę po południu. Tego dnia spotkał się z szefową VISA Europe Charlotte Hogg oraz wiceprezesem AT&T Communications Karimem Antonio Lesiną. O tych spotkaniach poinformowała kancelaria premiera na Twitterze. Na wieczór była zaplanowana kolacja z prezesem Goldman Sachs Davidem Solomonem.

Inna perspektywa

- Rozmowy z przedstawicielami międzynarodowego biznesu, ATT, Visa, pozwalają spojrzeć na kwestię rozwoju polskiej gospodarki i eksportu naszych firm z zupełnie innej perspektywy. Jesteśmy coraz bardziej innowacyjni i konkurencyjni – to przynosi efekty" - napisał Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Morawiecki po raz drugi uczestniczy w Forum jako szef rządu. Przed wylotem premier mówił, że pobyt w Davos będzie okazją do spotkań z szefami rządów, przedstawicielami największych instytucji rozwojowych i finansowych świata oraz przedsiębiorców.

Celem tych rozmów - jak wskazał - będzie pokazywanie naszego modelu gospodarczego.

Na czwartek zaplanowano spotkanie szefa polskiego rządu m.in. z szefem firmy Apple Timem Cookiem, z także z premierami - Armenii Nikolem Paszynianem, Gruzji - Mamuką Bakhtadze oraz Czarnogóry - Dusko Markoviciem.

W Davos szef polskiego rządu ma zabrać głos w panelu "The New Impetus for Europe", w którym uczestniczyć będą także szefowie rządów Hiszpanii - Pedro Sanchez, Irlandii - Leo Varadkar oraz Holandii - Mark Rutte. Morawiecki weźmie również udział w nieformalnym spotkaniu liderów światowej gospodarki (IGWEL).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane