• rozwiń

Amerykańscy miliarderzy coraz bogatsi. Donald Trump spada w rankingu

Najbogatszą "piątkę" świata w 2017 roku ponownie otwiera Bill Gates Odtwórz: Najbogatszą "piątkę" świata w 2017 roku ponownie otwiera Bill Gates
Najbogatszą "piątkę" świata w 2017 roku ponownie otwiera Bill Gates "Źródło: flickr.com/OnInnovation/ (CC BY-ND 2.0); Kent Sievers / Shutterstock.com; Amazon.com, wiki (CC BY 2.0)"

Amerykańscy miliarderzy stają się jeszcze bogatsi, ale nie dotyczy to prezydenta Donalda Trumpa, co pokazuje opublikowana właśnie przez magazyn "Forbes" tegoroczna lista 400 najbogatszych Amerykanów.

Według obliczeń magazynu, majątek Trumpa "skurczył się" w porównaniu z zeszłym rokiem o 600 milionów dolarów, do 3,1 miliarda. Trump spadł tym samym na liście Forbesa ze 156 miejsca na 248.

"Forbes" wskazuje na wysokie koszty sporów prawnych i drogą kampanię wyborczą jako przyczyny zmniejszenia się majątku Trumpa.

Amerykańscy miliarderzy

W odróżnieniu od prezydenta, majątek większości amerykańskich miliarderów powiększył się w porównaniu z ubiegłym rokiem. Według "Forbesa" 400 najbogatszych było łącznie "wartych" 2,7 biliona dolarów. Rok wcześniej było to "tylko" 2,4 biliona.

Aby w ogóle dostać się na tegoroczną listę 400 najbogatszych Amerykanów, trzeba było wykazać się majątkiem wartym 2 miliardy dolarów. Rok wcześniej wystarczało 1,7 miliarda dolarów.

Na pierwszym miejscu na liście "Forbesa" jest, 24 rok z rzędu, założyciel Microsoftu Bill Gates z majątkiem oszacowanym na 89 miliardów dolarów. Drugie miejsce, z 81,5 miliarda dolarów, zajmuje szef firmy Amazon Jeff Bezos. Pierwszą piątkę dopełniają: inwestor Warren Buffet (78 miliardów dolarów), twórca Facebooka Mark Zuckerberg (71 miliardów) i szef firmy Oracle Larry Ellison (59 miliardów).

Agencja dpa zwraca uwagę, że podstawą tego "rankingu miliarderów" są dostępne publicznie informacje o aktywach, takich jak akcje, nieruchomości, dzieła sztuki i wyroby luksusowe. Trump od lat twierdzi, że w jego przypadku dane te są niedoszacowane. Podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej mówił, że jego majątek przekracza 10 miliardów dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane