• rozwiń

Filie Lufthansy zawieszają loty do Szarm el-Szejk

Filie Lufthansy zawieszają loty do Szarm el-Szejk
Foto: Leoncio J/CC BY-NC-SA 2.0 Foto: Lufthansa

Niemiecka Lufthansa poinformowała w czwartek, że jej filie Eurowings i Edelweiss zawieszają loty do Szarm el-Szejk z uwagi na sytuację na Synaju. Określono to jako środek ostrożności.

Zapowiedziano współpracę z resortem spraw zagranicznych i biurami podróży w kwestii sprowadzenia stamtąd do kraju turystów.

W środę loty do Szarm el-Szejk zawiesiła Wielka Brytania. Brytyjski premier David Cameron powiedział w czwartek, że wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, iż niedawną katastrofę rosyjskiego samolotu na Synaju spowodowała bomba podłożona przez terrorystów. Podkreślił, że w porcie lotniczym Szarm el-Szejk potrzebne jest wzmożenie środków bezpieczeństwa. Minister transportu Patrick McLoughlin wyraził nadzieję, że loty zostaną przywrócone już w piątek.

Kair i Moskwa uznały, że sugestie Londynu i Waszyngtonu, iż przyczyną katastrofy samolotu była bomba, są przedwczesne.

W katastrofie Airbusa A321 rosyjskich linii czarterowych Kogalymavia, znanych też jako Metrojet, do której doszło w sobotę na Synaju, zginęły wszystkie 224 osoby na pokładzie, w większości turyści wracający do Petersburga z wakacji w Egipcie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane