• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Największa akcja w historii. Przez wadliwe poduszki wzywani są kolejni kierowcy

Największa akcja w historii. Przez wadliwe poduszki wzywani są kolejni kierowcy
Foto: Shutterstock Foto: Przyczyną awarii jest wilgoć, która dostaje się do systemu napełniania poduszek powietrzem

Fiat Chrysler, Honda i BMW powiększyły skalę wzywania do warsztatów pojazdów z wadliwymi poduszkami powietrznymi. Będzie to największa masowa naprawa aut w historii Stanów Zjednoczonych.

Fiat Chrysler, Honda i BMW poinformowały, że wezwą do warsztatów 53 mln aut na całym świecie. Znaczna część, bo 34 mln aut pochodzi z rynku amerykańskiego. Przez to ostatnie wezwanie do wymiany wadliwych części jest największym w historii kraju.

Groźne poduszki

Producenci samochodów używali poduszek powietrznych wyprodukowanych przez japońską firmę Takata, która jest jednym z największych na świecie dostawców tego elementu wyposażenia aut.

Wadliwe poduszki japońskiej firmy wybuchają niespodziewanie ze zbyt dużą siłą, wyrzucają także metalowe odłamki. Ta awaria doprowadziła już do wielu wypadków, w tym sześciu śmiertelnych. Ponad 100 osób zostało rannych.

Przez wilgoć

Eksperci NHTSA i resortu transportu ustalili, że przyczyną awarii może być wilgoć, która w dłuższym okresie czasu dostaje się do systemu napełniania poduszek powietrzem. Dlatego w pierwszej kolejności mają być naprawiane auta eksploatowane w rejonach wysokiej wilgotności powietrza, np. na Florydzie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane