• rozwiń

Ferrero przejmuje część słodyczy Nestle

Przez ocieplenie klimatu zniknie czekolada, kawa i awokado Odtwórz: Przez ocieplenie klimatu zniknie czekolada, kawa i awokado
Przez ocieplenie klimatu zniknie czekolada, kawa i awokado "Źródło: tvn24bis"

Popularny producent czekoladowych słodyczy Ferrero przejmuje amerykańską część Nestle. Za 2,8 miliarda dolarów firma zapewniła sobie możliwość produkowania słodyczy pod 20 markami, należącymi dotąd do szwajcarskiego przedsiębiorstwa.

Transakcja została oficjalnie potwierdzona w tym tygodniu i może uratować Nestle, które na rynku amerykańskim nie radziło sobie dość dobrze.

Jak informuje Nestle, sprzedaż powinna zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2018 roku.

Nestle zachowuje też prawa do rozwoju poza USA - podkreślono w komunikacie. Nie zdecydowano się także na sprzedaż popularnych w USA produktów do pieczenia marki Toll House.

Fabryki słodyczy

Sprzedaż to zmiana także dla 70-letniego giganta Ferrero. Agencja Reuters zauważa, że jak dotąd firma była rodzinnym biznesem, rozwijającym się tylko dzięki sile swoich produktów. Te dni przeminęły - prognozuje Reuters, przypominając, że odkąd szefem Ferrero w 2011 roku został Giovanni Ferrero, firma zdążyła przejąć aż 6 innych przedsiębiorstw.

Ferrero ma zamiar przejąć m.in. fabrykę w Bloomington, Franklin Park i Itasca. Ferrero zachowa dotychczasowe biura Nestle w Glendale w Kalifornii oraz w Illinois i w New Jersey.

Jak informuje Nestle na swojej stronie internetowej, w 2016 roku na produkcji słodkości w USA zarobiło 900 mln dolarów. Sprzedaż słodyczy w USA stanowi około 3 proc. z działalności amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Nestle to szwajcarska korporacja założona w 1866 roku przez niemieckiego farmaceutę Henriego Nestlé. Ferrero zostało założone przez Pietro Ferrero we włoskim mieście Alba w 1946 roku. Firma najbardziej jest znana z produkcji Tic Tac, pralin Ferrero Rocher, kremu Nutella.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane