• rozwiń

W Ameryce polityka monetarna bez zmian. Decyzja Fed

W Ameryce polityka monetarna bez zmian. Decyzja Fed
Foto: Ervins Strauhmanis/flickr/(CC BY 2.0) Foto: Wszyscy członkowie amerykańskiej Rezerwy Federalnej wskazali, że istnieje ryzyko rewizji w górę ich prognoz dla gospodarki

Rezerwa Federalna pozostawiła bez zmian stopę funduszy federalnych na poziomie 0,50-0,75 proc. - poinformował Fed po zakończeniu posiedzenia w środę. Decyzja była jednogłośna.

Ankietowani przez agencję Bloomberg ekonomiści spodziewali się takiej decyzji. W komunikacie wystosowanym po posiedzeniu napisano, iż sentyment wśród konsumentów oraz wśród przedsiębiorców w ostatnim czasie uległ poprawie.

Stopy procentowe w USA

Amerykańska Rezerwa Federalna w grudniu podjęła jednogłośną decyzję o podniesieniu głównej stopy procentowej funduszy federalnych do 0,50-0,75 proc. z 0,25-0,50 proc.

Z grudniowej projekcji Fed wynika, iż większość członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) spodziewa się trzech podwyżek stóp zarówno w 2017 r., jak i w 2018 r. Kolejne projekcje makro zostaną opublikowane w marcu.

W protokole z grudniowego posiedzenia Fed napisano, iż niemal wszyscy członkowie Rezerwy Federalnej wskazali, że istnieje ryzyko rewizji w górę ich prognoz dla gospodarki z uwagi na perspektywy luzowania fiskalnego w Stanach Zjednoczonych.

 

Burza wokół dekretu Trumpa:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane