• rozwiń

Fed nie zmienia stóp. Gospodarka amerykańska odporna na wstrząsy

Fed nie zmienia stóp. Gospodarka amerykańska odporna na wstrząsy
Foto: vincent desjardins/flickr.com/(CC BY 2.0) Foto: Gospdoarka USA odporna na wstrząsy, Fed nie zmienia stóp procentowych

Bank centralny USA (Fed) utrzymał stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Zdaniem ekonomistów banku amerykańska gospodarka znajduje się na dobrej drodze i ryzyko, że zewnętrzny szok poważnie jej zaszkodzi, jest niewielkie.

Zarząd Fed (Rezerwy Federalnej) poinformował, że gospodarka USA rozwija się w tempie umiarkowanym, a dane na temat wzrostu zatrudnienia były w czerwcu bardzo pozytywne. Rosną też wydatki gospodarstw domowych.

Stopy w USA

Bank będzie nadal monitorował bacznie dane na temat inflacji oraz globalne wydarzenia polityczne i gospodarcze, jednak nie wyraził zaniepokojenia, że zewnętrzny szok może "zepchnąć gospodarkę USA z drogi wzrostu" - cytuje Reuters komunikat Fed.

Środowa decyzja Fed nie odbiła się na rynkach i zarówno notowania akcji, jak i obligacji oraz walut utrzymały się na tym poziomie, jaki osiągnęły przed komunikatem banku w sprawie stóp procentowych.

Większość ekonomistów Fed ostrzegała ostatnio przed podnoszeniem stóp, argumentując, że globalne spowolnienie gospodarcze, duża zmienność na rynkach finansowych oraz niepewność wywołana wynikiem brytyjskiego referendum w sprawie Brexitu wskazują na konieczność odłożenia kolejnej podwyżki stóp procentowych.

USA nie odczuły jednak poważnych konsekwencji Brexitu, a ostatnie dane gospodarcze w USA są lepsze niż oczekiwano - pisze Reuters.

 

Zobacz, Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane