• rozwiń

Temat: USA. Gospodarka

Fed nadal "cierpliwie" czeka z podwyżką stóp

Fed nadal "cierpliwie" czeka z podwyżką stóp
Foto: flickr.com/(CC BY-NC-ND 2.0)/ Juan Barahona Foto: Fed nie zaskoczył rynków

Amerykańska rezerwa federalna powtórzyła, że w podejmowaniu decyzji o tym kiedy podnieść stopy procentowe wykaże się “cierpliwością”. W komunikacie Fed dodał, że amerykańska gospodarka, pomimo zawirowań na światowych rynkach, jest na dobrej drodze.

Kończąc pierwsze posiedzenie w nowym roku Fed przyjrzał się polityce innych banków centralnych, mających pobudzić gospodarkę - pisze Reuters.

Dobre dane

Fed przyznał też, że inflacja spadła poniżej zakładanego celu, a presja inflacyjna w grudniu jest większa niż oczekiwał rynek. Ogólnie jednak Fed jest optymistyczny i utrzymuje założenie podniesienia stóp procentowych jeszcze w tym roku. Niektórzy urzędnicy i ekonomiści spodziewają się takiego kroku między czerwcem a wrześniem.

Reuters podkreśla, że Fed nie wydał dziś nowej prognozy gospodarczej. Podano jedynie w oświadczeniu, że “aktywność gospoda rośnie w stałym tempie”. “Warunki pracy poprawiły się , co przejawia się w niższej stopie bezrobocia” - podkreślił Fed.

Analitycy jeszcze przed posiedzeniem Fed mieli nadzieję, że Rezerwa nie zasygnalizuje w tym miesiącu podwyżki stóp procentowych.

Po grudniowym posiedzeniu Fed oświadczył, że będzie „cierpliwie” czekać na odpowiedni moment do podwyższenia stóp procentowych w USA. Fed formalnie zrezygnował tym samym z używanego wcześniej stwierdzenia o zamiarze utrzymywania stóp procentowych bez zmian przez "znaczny okres czasu".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane