• rozwiń

Gigant nie boi się Brexitu. Stworzy kilkaset nowych miejsc pracy

Gigant nie boi się Brexitu. Stworzy kilkaset nowych miejsc pracy
Foto: Shutterstock Foto: Facebook otworzy w 2017 roku w Londynie nową siedzibę

Amerykański serwis społecznościowy Facebook ogłosił w poniedziałek, że mimo niepewności po brytyjskim referendum w sprawie Brexitu otworzy w 2017 roku w Londynie nową siedzibę i stworzy 500 miejsc pracy, zwiększając tam zatrudnienie o 50 proc.

Wśród nowych pracowników mają być inżynierowie, specjaliści od marketingu, menedżerowie projektu i sprzedawcy - podano.

- Wielka Brytania pozostaje jednym z najlepszych miejsc dla spółek technologicznych i jest ważną częścią historii Facebooka - podkreśliła dyrektor serwisu na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Nicola Mendelsohn.

- Pojawiliśmy się w Londynie w 2007 roku zaledwie z garstką ludzi, a do końca przyszłego roku otworzymy nową siedzibę i zamierzamy zatrudniać w sumie 1,5 tys. osób - oznajmiła w komunikacie.

Sadiq Khan zadowolony

Plany amerykańskiego giganta z zadowoleniem przyjął burmistrz Londynu Sadiq Khan. Jak oświadczył, "zamiar rozwijania działalności w Londynie jest kolejnym dowodem, że siła Londynu jako huba technologicznego rośnie". - Decyzja Facebooka świadczy o tym, że Londyn jest otwarty na talent, innowacje i przedsiębiorców z całego świata - dodał burmistrz, cytowany w komunikacie serwisu.

Tydzień temu inna amerykańska firma internetowa, Google, ogłosiła, że zainwestuje miliard funtów w nową londyńską siedzibę i utworzy 3 tys. miejsc pracy do 2020 roku.

 

Na początku listopada informowaliśmy, że brytyjska prawniczka Gina Miller zaskarżyła do sądu plan premier Theresy May uruchomienia procedury wyjścia kraju z Unii Europejskiej bez zgody parlamentu. Zobacz materiał "Faktów" TVN (05.11.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane