• rozwiń

Fabius pewny, że porozumienie klimatycznie dojdzie do skutku

Foto: EPA/ETIENNE LAURENT Foto: Jesteśmy na końcu drogi - oznajmił Laurent Fabius

Przewodniczący konferencji klimatycznej w Paryżu szef MSZ Francji Laurent Fabius ogłosił w piątek, że w sobotę o godz. 9 zaprezentuje nowy projekt porozumienia klimatycznego przedstawicielom 195 krajów. Wyraził pewność, że projekt zostanie zaaprobowany.

- Jutro rano o godz. 9 będę w stanie przedstawić wszystkim stronom tekst, który, jestem przekonany, zostanie zaaprobowany i będzie wielkim krokiem naprzód dla całej ludzkości - powiedział Fabius dziennikarzom, stojąc u boku szefa ONZ Ban Ki Muna.

Koniec drogi

- Jesteśmy prawie na końcu drogi, jestem optymistą - oznajmił.

Szef MSZ Francji dodał, że wkrótce ma wznowić konsultacje ze "wszystkimi grupami" po przerwie w pracach ogłoszonej rano.

Początkowo Fabius mówił, że zamierza doprowadzić do zawarcia porozumienia w Paryżu w czwartek, aby formalne je przyjąć w piątek o godz. 18. Ale ostatnia wersja projektu porozumienia, zaprezentowana w czwartek wieczorem, była przez całą noc przedmiotem intensywnych negocjacji, a wiele krajów okopało się na swoich pozycjach - relacjonuje AFP.

Szczyt klimatyczny w Paryżu. Co z polskim węglem?

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane