• rozwiń

Obława na północy Francji, terroryści zabici. Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Francja: podwójny szturm policji Odtwórz: Francja: podwójny szturm policji
Foto: EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: We Francji trawa obława na zamachowców | Video: Francja: podwójny szturm policji

Francuska policja przeprowadziła jednoczesne szturmy w Dammartin-en-Goele i we wschodnim Paryżu. Bracia Kouachi zginęli w drukarni, a przetrzymywany przez nich zakładnik został uwolniony. Zginął też napastnik, który wziął zakładników w sklepie koszernym we wschodnim Paryżu. Tam też zginęło co najmniej czworo zakładników. Wydanie specjalne o wydarzeniach we Francji trwa w TVN24 Biznes i Świat.

ŚLEDŹ RELACJĘ Z FRANCJI W TVN24 BiŚ i tvn24.pl

W piątek mężczyzna, który w czwartek rano otworzył ogień do policjantów w Montrouge na południowym przedmieściu Paryża, wziął zakładników w sklepie koszernym we wschodniej części Paryża. Jednocześnie trwała obława na dwóch dżihadystów, braci Saida i Cherifa Kouachi, którzy są

podejrzani o środowy zamach na "Charlie Hebdo". Zabarykadowali się oni z zakładnikiem w niewielkim zakładzie drukarskim w miejscowości Dammartin-en-Goele, ok. 40 km na północny wschód od Paryża.

O GODZ. 20.30 GOŚCIEM PROGRAMU "ŚWIAT" BĘDZIE PROF. ROMAN KUŹNIAR

Brytyjczycy ostrzegają

Szef brytyjskiego kontrwywiadu MI5 Andrew Parker ostrzegł w czwartek, że bojownicy Al-Kaidy w Syrii przygotowują ataki mające spowodować masowe ofiary w ludziach na Zachodzie; najprawdopodobniej chodzi o ataki na systemy transportowe lub tzw. kluczowe cele.

Poważne zagrożenie

Poważne ostrzeżenie z ust jednego z najbardziej wpływowych szefów wywiadów na Zachodzie odzwierciedla - jak zaznacza Reuters - rosnące zaniepokojenie wśród zachodnich przywódców politycznych i ich arabskich sojuszników w sprawie zagrożenia ze strony różnych grup bojowników w Syrii i Iraku.

Szef MI5 poinformował, że do Syrii podróżowało około 600 brytyjskich ekstremistów. Wielu z nich przyłączyło się do dżihadystycznej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie, która przejęła kontrolę nad znacznymi terenami w Syrii i Iraku i ustanowiła tam kalifat.

Do imamów wszystkich meczetów we Francji rozlegają się apele, aby podczas piątkowych modłów potępili zamach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane