• rozwiń

Waga taka, jak tysięcy płetwali błękitnych. Koncerny ujawniają dane o zużyciu plastiku

Drakońskie kary za plastikowe torebki? Odtwórz: Drakońskie kary za plastikowe torebki?
Drakońskie kary za plastikowe torebki? "Źródło: tvn24"

Międzynarodowe koncerny ujawniły, ile plastiku wykorzystują w swojej działalności. Jak wynika z raportu Fundacji Ellen MacArthur, przez 12 miesięcy Coca-Cola zużyła aż trzy miliony ton tego tworzywa, Nestle - 1,7 miliona, a Unilever - 610 tysięcy ton.

Raport zaprezentowany przez Fundację Ellen MacArthur opisuje 31 z największych firm, które wykorzystują plastikowe opakowania.

Miliony ton

Wynika z niego, że koncern Coca-Cola zużył aż trzy miliony ton plastiku w ciągu ubiegłego roku. BBC wyliczył, że tyle waży 15 tysięcy płetwali błękitnych.

Koncern ma w swoim portfolio aż 500 marek napojów owocowych, soków i wody. W ubiegłym roku Coca-Cola zobowiązała się do tego, by do 2030 roku wszystkie opakowania pochodziły z recyklingu.

Ogromną ilość plastiku wykorzystują też inne koncerny. W przypadku Nestle było to aż 1,7 milionów ton, Unilever - 610 tysięcy ton, a jeśli chodzi o Colgate – 287 tysięcy ton.

Niektóre korporacje nie chciały jednak zdradzić informacji o zużyciu plastiku. Zaliczają się do nich między innymi Pepsi, L’Oreal i H&M.

Wycofywany plastik

Coraz więcej koncernów stara się ograniczyć korzystanie z nieekologicznych odpadów. Dla przykładu w lutym Nestle podjęło decyzję o zrezygnowaniu z plastikowych słomek.

Z kolei Burberry obiecał, że nie będzie już niszczyć niesprzedanej odzieży i perfum. Firma w ten sposób "chroniła markę". Miało to na celu uniknięcie sytuacji, w której produkty luksusowej marki byłyby sprzedawane w outletach poniżej ceny rynkowej.

Łącznie aż 150 firm zobowiązało się do realizacji programu Fundacji Ellen MacArthur, który ma na celu ograniczenie wykorzystania plastiku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane