• rozwiń

"Margaret Thatcher to 110% seksu". Edward Snowden radzi, jak powinno wyglądać dobre hasło

"Margaret Thatcher to 110% seksu". Edward Snowden radzi, jak powinno wyglądać dobre hasło
Foto: Right Livelihood Award Foto: Edward Snowden radzi, jak nie dać się hakerom

Edward Snowden ma dla ciebie złe wieści: twoje hasło do komputera prawdopodobnie jest straszne. A do jego rozszyfrowania hakerowi wystarczy chwila.

Edward Snowden w rozmowie Johnem Oliverem, gospodarzem popularnego talk show, powiedział, że "do rozszyfrowania zwykłego hasła z ośmioma znakami potrzebna jest mniej niż sekunda".

Seksowna Thatcher

Oliver przyznał, że jego hasło ma pięć znaków. - To nie żart. To źle, prawda? - spytał Snowdena, który bez zastanowienia potwierdził obawy rozmówcy.

Snowden radził, aby korzystać ze skomplikowanych zwrotów. - Używajcie całych zdań, długich, wyjątkowych i tym samym łatwych do zapamiętania jak "margaretthatcheris110%SEXY" - zaproponował.

W styczniu br. firma SplashData opublikowała raport 25 najpopularniejszych haseł, które wyciekły do sieci w 2014 roku. Okazuje się, że mimo wzrastającej liczby cyberataków, ludzie nadal słabo zabezpieczają dostęp do swoich kont. W pierwszej trójce sklasyfikowano hasła tak jak "123456", "password", czy też "12345".

Pełna lista najpopularniejszych haseł znajdziesz TUTAJ.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane