• rozwiń

Zamów taksówkę, sprawdź budżet i zrób zakupy. Oto dziesięć najciekawszych aplikacji dla Apple Watcha

Foto: PAP/EPA Foto: Apple Watch jest inteligentnym zegarkiem wyprodukowanym przez giganta z Cupertino dostępnym w trzech wersjach - Watch Sport, Watch, Watch Edition

Zniecierpliwieni fani produktów Apple wreszcie mogą odbierać zamówione Apple Watche. Inteligentny zegarek umożliwia użytkownikom zainstalowanie na nim także aplikacji. Przy tej okazji pokusiliśmy się o wybranie dziesięciu najciekawszych, które znacznie ułatwią nam codziennie funkcjonowanie.

Apple Watch umożliwia zarówno odbieranie rozmów telefonicznych, otrzymywanie powiadomień, czytanie wiadomości e-mail, śledzenie aktywności fizycznej użytkownika, jak i sterowanie urządzeniami w inteligentnym domu. Obsługuje również płatności Apple Pay i zapewnia dostęp do wirtualnego asystenta Siri. Według producenta urządzenie będzie pracować na jednym ładowaniu do 18 godzin.

 

Poniżej naszym zdaniem dziesięć najlepszych aplikacji:

1. Mint

Sprawdzaj swoje finanse za pomocą Apple Watch. Mint na bieżąco śledzi stan twojego budżetu, w oparciu o określone cele. Aplikacja w tym czasie wysyła użytkownikowi powiadomienia o wydatkach oraz o tym, czy nie przekraczają one ustalonego limitu.

 

2. Citymapper

To aplikacja zbliżona w swym funkcjonowaniu do popularnego polskiego "jak dojadę". Pomaga użytkownikowi maksymalnie zoptymalizować przejazd z jednego do drugiego miejsca za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Citymapper wyświetla wskazówki podróży, a także informuje o innych trzech możliwościach przejazdu. Ponadto, gdy dotrzemy na miejsce Apple Watch powiadomi nas o tym przez wibrację.

 

3. Uber


Aplikacja pozwala na zamawianie taksówek bezpośrednio z nadgarstka oraz obserwacje na mapie przemierzanej trasy, a także szacowanego czasu do przyjazdu kierowcy, jak i dotarcia pod wskazany adres.


4. Knock

Aplikacja przeznaczona dla użytkowników laptopów od Apple'a. Pozwala bowiem na odblokowanie komputera za dotknięciem ekranu zegarka.

 

5. Twitter

Jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych również będzie dostępne dla użytkowników Apple Watch. W aplikacji będzie możliwość śledzenia udostępnionych tweetów, sprawdzania światowych trendów, a także ćwierkania o słuchanym przez nas utworze.

 

6. Amazon

Podobnie jak na innych urządzeniach mobilnych, aplikacja Amazona zainstalowana w Apple Watch daje możliwość w łatwy sposób wyszukania oraz przeprowadzenia szybkich zakupów.

 

7. Shazam

Oglądasz telewizję, słuchasz radia i nie wiesz, co to za utwór? Również za pośrednictwem zegarka Apple Watch i zainstalowanej na nim aplikacji Shazam, użytkownik będzie miał możliwość rozpoznania muzyki, a nawet wyświetlenia tekstu utworu.

 

8. ESPN

Niezbędny wybór dla wszystkich fanów sportu. Aplikacja od ESPN pozwala na śledzenie relacji z trwających wydarzeń sportowych, a także czytanie najnowszych informacji ze świata sportu.

 

9. Slack

Pozwala na pozostawanie w stałym kontakcie z najbliższymi. Slack daje użytkownikom możliwość stworzenia kręgu osób, na których wiadomości oraz powiadomienia możemy szybko zareagować za pośrednictwem inteligentnego zegarka od Apple'a.

 

10. Dark Sky

To znakomita pogodynka, która pozwala dostosować swój ubiór do warunków atmosferycznych. Dark Sky bowiem informuje z dużą dokładnością o nadchodzących w najbliższej godzinie opadach deszczu bądź śniegu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane