• rozwiń

Hiszpanie nie znajdą dziś w kioskach "El Mundo". Dziennikarze strajkują

Hiszpanie nie znajdą dziś w kioskach "El Mundo". Dziennikarze strajkują
Foto: Shutterstock Foto: Hiszpanie nie znajdą w kioskach dzisiejszego wydania "El Mundo"

Druga co do wielkości hiszpańska gazeta "El Mundo" nie pojawiła się w środę w kioskach z powodu strajku dziennikarzy wywołanego zapowiadanymi zwolnieniami. To pierwszy od 1989 roku przypadek nieukazania się tego dziennika z powodu strajku wewnętrznego.

"El Mundo" sprzedaje dziennie ok. 120 tys. egzemplarzy, ale w środę papierowe wydanie gazety nie jest dostępne z powodu rozpoczętego we wtorek 24-godzinnego strajku. Gazeta ukazuje się online, choć informacje są aktualizowane wolniej niż zwykle.

Zwolnienia

Wydawnictwo Unidad Editorial, do którego należy "El Mundo", zapowiedziało zwolnienie 224 spośród 1,5 tys. pracowników. Według doniesień prasowych dotyczy to m.in. 91 osób zatrudnionych w "El Mundo".

Unidad Editorial jest też właścicielem tabloidu sportowego "Marca", gazety o największym dziennym nakładzie w kraju, a także dziennika finansowego "Expansion". Według agencji Associated Press oba te tytuły trafiły w środę do kiosków.

Strajk bezterminowy?

Związki zawodowe twierdzą, że przedstawiony przez władze wydawnictwa plan zwolnień jest nieuzasadniony. Wezwały one pracowników do strajku także w dwa kolejne wtorki maja. Jeśli do 21 maja nie uda się osiągnąć porozumienia między władzami a związkami, akcja protestacyjna może przerodzić się w strajk bezterminowy.

Także egipscy dziennikarze przeżywają trudniejsze czasy:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane