• rozwiń

Szef Facebooka staje się filantropem? Zuckerbergowie dali miliony dolarów na publiczny szpital

Szef Facebooka staje się filantropem? Zuckerbergowie dali miliony dolarów na publiczny szpital
Foto: Flickr (CC BY-SA 3.0) Foto: Mark Zuckerberg jest na liście najhojniejszych liderów branży technologicznej

Podczas gdy technologiczni liderzy są czasami oskarżani o brak wielkoduszności, założyciel Facebooka Mark Zuckerberg zamierza wyznaczać trendy w przeciwnym kierunku - pisze “Market Watch”.

Zuckerberg i jego żona dr Priscilla Chan ogłosili w tym tygodniu, że przekazują 75 mln dolarów publicznemu szpitalowi San Francisco General Hospital. Szpitalna fundacja stwierdziła, że “wierzy iż jest to największy pojedynczy dar od osoby prywatnej dla publicznego szpitala w Stanach Zjednoczonych”.

Szpital i krzem

Dlaczego właśnie tam? Jak pisze “Market Watch”, Priscilla Chan pracowała w tym szpitalu przez wiele lat. Para remontuje także znajdujący się w pobliżu szpitala dom. W oświadczeniu Chan zauważyła: “Szpital zapewnia opiekę zdrowotną i usługi szpitalne każdemu, kto mieszka, pracuje i podróżuje przez San Francisco”.

Ten dar znalazł się na czele wszystkich, które do tej pory były na koncie Zuckerberga. W 2013 roku przekazał blisko 1 mld dolarów Fundacji Doliny Krzemowej. Założyciel Facebooka jest na 10. miejscu listy dwunastu najbardziej hojnych filantropów z branży technologiczne według Inside Philanthropy. Przed współzałożycielem Microsoftu Paulem Allenem i założycielem Dell Michaelem Dellem.

Zuckerberga wyprzedzają m.in. takich krezusów branży jak Bill Gates i współzałożyciele firmy Cisco - Leonard Bosack i Sandy Lerner.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane