• rozwiń

Duży fundusz ostrzy zęby na Polskę. Do wzięcia 500 mln euro

Duży fundusz ostrzy zęby na Polskę. Do wzięcia 500 mln euro
Foto: tvn24 Foto: Macquarie jest obecny w 28 krajach i zarządza aktywami wartymi 372 mld dolarów, czyli 1,2 bln zł

Macquarie, największy fundusz infrastrukturalny świata chce zainwestować w Polsce 2 mld zł – dowiedział się „Puls Biznesu” z kilku źródeł.

Fundusz już podpisał umowę finansowania inwestycji wartych 290 mln euro w gdański terminal kontenerowy DCT

PAP

Fundusz chce alokować w Polsce 500 mln euro. Trwają prace przygotowawcze, a fundusz ruszy prawdopodobnie w połowie przyszłego roku. Przedstawiciele Macquarie podpisali już list intencyjny z Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi i prowadzili rozmowy w sprawie wsparcia inicjatywy przez Ministerstwo Skarbu Państwa - czytamy w gazecie.

Macquarie jest obecny w 28 krajach i zarządza aktywami wartymi 372 mld dolarów, czyli 1,2 bln zł. Wśród inwestycji funduszu króluje infrastruktura transportowa, ale jest też obecny m.in. w sektorze energetyki, energii odnawialnej, utylizacji odpadów, infrastruktury miejskiej, a także inwestuje w nieruchomości i ziemię rolną.

Fundusz już podpisał umowę finansowania inwestycji wartych 290 mln euro w gdański terminal kontenerowy DCT. Zostanie on rozbudowany i dzięki temu wejdzie do światowej pierwszej ligi przeładunkowej, a w miejscu dawnej plaży nudystów będą rozładowywane największe kontenerowce świata.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane