• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Mega transakcja na rynku prezerwatyw

Seks lalki dla brytyjskich więźniów? Jest petycja Odtwórz: Seks lalki dla brytyjskich więźniów? Jest petycja
Seks lalki dla brytyjskich więźniów? Jest petycja "Źródło: tvn24bis"

600 milionów dolarów - za tyle chińskie konsorcjum przejęło drugiego na świecie producenta prezerwatyw. Firma Ansell produkuje między innymi kondomy marki Skyn.

Australijska firma Ansell sprzedała chińskiemu konsorcjum firmom Humanwell Healthcare Group i CITIC Capital China Partners swój dział produkcji prezerwatyw. Kwota transakcji wyniosła 600 mln dolarów.

Jeden z liderów rynku

Firma Ansell zajmowała dotąd drugie po Durexie miejsce na świecie w produkcji prezerwatyw. Na całym świecie była znana z produkcji takich marek jak Mates, Skyn, czy Jissbon. Australijczycy sprzedali biznes, bo chcą skupić się na produktach przemysłowych i medycznych.

Z kolei Chińczycy liczą na rozwinięcie skrzydeł i mają ku temu powody, bo - jak wynika z szacunków Transparency Market Research - rynek prezerwatyw w Chinach do 2024 roku będzie rósł o 12 proc. rocznie a jego wartość przekroczy 5 miliardów dolarów.

Jest potencjał

Przedstawiciele firmy Ansell poinformowali, że widzą potencjał do dobrego wzrostu sprzedaży prezerwatyw na rynkach wschodzących, ale uznali, że dział produkcji kondomów może rozwój ich koncernu jako całości. Biznes związany z prezerwatywami był najstarszym i najmniejszym działem australijskiej firmy.

Anton Tagliaferro, dyrektor inwestycyjny w firmie Investors Mutual Ltd ocenił, że sprzedaż to dobre posunięcie. - Sprzedali to, co było ich niewielką częścią za bardzo dobrą cenę - uważa Tagliaferro.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane