• rozwiń

Imponujący dom w Kanadzie za 72 złote. Są jednak warunki

Najdroższy apartament w Stanach Zjednoczonych Odtwórz: Najdroższy apartament w Stanach Zjednoczonych
Najdroższy apartament w Stanach Zjednoczonych

Dla większości ludzi posiadanie domu wartego milion dolarów pozostaje tylko w sferze pragnień. Jednak dzięki oryginalnemu pomysłowi pewnej pisarki ich marzenie może się spełnić. Wystarczy napisać list i wpłacić opłatę - w przeliczeniu - w wysokości 72 złotych, aby stać się właścicielem czterystumetrowego domu na jeziorem w Kanadzie.

Dom z trzema sypialniami w Millarville (prowincja Alberta) należy do Ally Wagner. Kobieta mieszka w rezydencji od 2011 roku. Teraz musi jednak się wyprowadzić z powodów zdrowotnych.

Wygraj dom

W styczniu Wagner zainicjowała swój konkurs "Napisz list, wygraj dom". Aby przeprowadzić się do luksusowej posiadłości należy odpowiedzieć na pytanie: "Jak przeniesienie się do wymarzanego domu z widokiem na jezioro zmieniłoby twoje życie?"

Odpowiedź ma mieć maksymalnie 350 słów. Opłata wstępna to natomiast 25 dolarów kanadyjskich (72 złote).

Warunek

W całej ofercie jest jednak znaczący haczyk - aby zwycięzca został wyłoniony, Wagner musi uzbierać z opłat co najmniej 1,7 miliona dolarów kanadyjskich (4,9 mln złotych). Na tyle oszacowała bowiem wartość całej posiadłości. Zgłoszenia można nadsyłać do 5 kwietnia. Według CNBC do tej pory zgłosiło się 15 tys. chętnych.

Po nadesłaniu zgłoszeń Wagner wybierze pięciuset finalistów. Ich listy będą następnie recenzowane przez zespół sąsiadów pisarki i pośredników w handlu nieruchomościami. Po selekcji wybrane zostaną trzy zgłoszenia. Szczęśliwcy zostaną poproszeni o rozmowę, w wyniku której zostanie wybrany zwycięzca.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (7)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
wchwialk
Mieszkam w Calgary i byle m w Miralville obejrzec-dom z zewnatrz.Z jeziorem to wielka przesada, to wieksszy staw w dodatku polozony od posiadlosci w dole ok250 metrow.okolica nieciekawa.Posiadlosc jest zlokalizowana na koncu slepej ulicy jednostronnie zabudowanej.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
graffiti50
"Napisz list, wygraj dom"-tylko jeleniu nie zapomnij wpłacić kasy
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
sebastian_sawicki
To nie pierwszy raz :p Warto by wspomnieć, że w wyniku podobnego konkursu swego czasu 'sprzedano' dom w Londynie. Z tego co pamiętam tam opłata za udział wynosiła chyba £5 i nie obowiązywała minimalna kwota sprzedanych losów.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane