• rozwiń

Dokumenty na weekend w TVN24 BiS

Dokumenty na weekend w TVN24 BiS
Foto: Shutterstock Foto: W weekend w TVN24 BiS m.in. film dokumentalny o Chinach

W rocznicę wybuchu reaktora jądrowego Czarnobylu przypominamy największą katastrofę przemysłową XX wieku. Wyobrazimy sobie też, jak wyglądałby świat bez samochodów. Zwiedzimy zarówno wielkie metropolie, jak i regiony nietknięte ręką człowieka.

SOBOTA 23.04

08:00 Podróże z Pasją: Nowa Kaledonia

Seria "Podróże z pasją" zabiera widzów w daleką podróż. Znajdziecie tu zdrową porcję historii i kultury,  przygodę i szczyptę egzotyki. Od europejskich krajów, takich jak Niemcy i Anglia, po dziką Australię i egzotyczny Półwysep Arabski. Przemierzamy świat w poszukiwaniu nowych doświadczeń!


09:00 Metropolie przyszłości cz. 2

Jesteśmy u progu trzeciej rewolucji przemysłowej. Co tydzień na całym świecie milion ludzi przenosi się do miast. Do roku 2050 70 proc. całej populacji będzie mieszkać w metropoliach. Już za tydzień kolejny odcinek.


13:00 Świat bez czterech kółek

Twórcy dokumentu stawiają pytanie: jaka jest przyszłość transportu? Czy samochody staną się zbyteczne?Jeden z największych graczy na rynku motoryzacyjnym - Bill Ford twierdzi, że już za 10 lat będzie sprzedawał nie auta, a usługę przemieszczania się.


17:00 Cyberwojny

Globalna cyberwojna, nabiera tempa, a stawka w tej grze nie ogranicza się już tylko do wirtualnego świata komputerów. Ujawnieniu przez Edwarda Snowdena tajnych dokumentów spowodowało, że dziś obserwujemy jak daleko sięga władza Narodowej Agencji Bezpieczeństwa USA. Instytucja nie tylko wydaje miliardy dolarów na analizę komunikacji elektronicznej na całym świecie, ale postanowiła także zdominować cyberprzestrzeń.


20:00 PREMIERA Ewa Ewart poleca: Prawdziwe oblicze Chin: Dopasuj się albo zgiń

 

21:00 PREMIERA Ewa Ewart poleca: Staruszki z Czarnobyla

Około 100 kobiet przylgnęło do swojej ojczyzny w Czarnobylu. Podczas gdy większość ich sąsiadów już dawno uciekło, a ich mężowie stopniowo poumierali, staruszki żyją w radioaktywnej i wykluczonej ze świata sferze. Autorzy dokumentu zastanawiają się: dlaczego wciąż mieszkają na terenach, które uznane są za nie nadające się do mieszkania?  W jaki sposób udało im się przetrwać w opuszczonym miejscu, gdzie roi się od dzikich zwierząt? Jaki wpływ ma na nich promieniowanie, którego doświadczają przez ostatnie 29 lat?

 

NIEDZIELA 24.04


09:00 Podróże z Pasją:  Indonezja cz 1

 

10:00 Podróże z Pasją:  Indonezja cz 2

 

11:15 Zjedz, zobacz, zwiedź Singapur

Singapur słynie z orientalnej kuchni oraz pięknych widoków. W dokumencie znajdziemy wiele rad dotyczących zwiedzania tego kraju. Autochtoni będą najlepszymi przewodnikami, zatem to oni podpowiedzą jak spędzić czas.


17:25 Amerykańskie bezdroża cz. 5

Stany Zjednoczone słyną z ogromnych i niekończących się autostrad - symboli amerykańskiego snu. Tym razem opuścimy główne drogi i skierujemy się na mniej uczęszczane trasy, które skrywają wiele tajemnic.


20:00 Gonitwa w Pampelunie

Każdego roku przez 8 dni w lipcu stado byków biegnie po brukowanych uliczkach Pampeluny. Towarzyszy im grupa poszukiwaczy wrażeń. Zwierzęta ryczą i wierzgają, a mężczyźni w charakterystycznych, czerwonych bandamach wraz z nimi ruszają w gonitwę.


21:00 Przywrócić dotyk

Artysta-protetyk, pomaga ludziom którzy stracili części ciała w wyniku wypadków czy chorób. Shintaro Hayashi tworzy autentycznie wyglądające sztuczne palce, uszy, ręce i stopy. Jego protezy, które realistycznie odtwarzają nawet zmarszczki i żyły, stały się nieodłączną częścią życia tych ludzi. Ponieważ protezy silikonowe muszą być wymieniane co kilka lat, Hayashi buduje długoterminowe relacje ze swoimi klientami.


22:00 Życie w Czarnobylu


23:15 PREMIERA Ewa Ewart poleca: Staruszki Czarnobyla

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane