• rozwiń

Dobre dane z USA. Jest więcej pracy

Dobre dane z USA. Rynek reaguje i dolar drożeje Odtwórz: Dobre dane z USA. Rynek reaguje i dolar drożeje
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 BiS Foto: Stopa bezrobocia w USA w listopadzie wyniosła 5,8 proc. | Video: Dobre dane z USA. Rynek reaguje i dolar drożeje

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w listopadzie wzrosła o 321 tys., podczas gdy w październiku - o 243 tys., po korekcie - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie. Analitycy spodziewali się wzrostu, ale mniejszego - te dobre dane sprawiły, że amerykańska waluta umocniła się.

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast o 314 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 236 tys., po korekcie.

Dobre dane

Stopa bezrobocia w USA w listopadzie wyniosła 5,8 proc., wobec 5,8 proc. w październiku 2014 r. - podał amerykański Departament Pracy.

Jednocześnie wskaźnik zatrudnienia, określający jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w listopadzie 62,8 proc. wobec również 62,8 proc. miesiąc wcześniej.

Jest lepiej

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 5,8 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 230 tys. wobec 214 tys. w październiku przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 225 tys. wobec 209 tys. miesiąc wcześniej przed korektą.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane