• rozwiń
  • WIG20 2102.23 +1.85%
  • WIG30 2406.14 +1.71%
  • WIG 56035.15 +1.46%
  • sWIG80 11616.48 +0.39%
  • mWIG40 3778.54 +0.59%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Dlaczego pracownicy odchodzą z pracy? Oto najważniejsze powody

Dlaczego pracownicy odchodzą z pracy? Oto najważniejsze powody
Foto: shutterstock.com Foto: Kiedy najchętniej rzucamy pracę?

Rzucenie pracy nie jest czymś, co ludzie robią pochopnie. Pracodawca musi dać do tego dobry powód lub nawet kilka. Co zatem powoduje, że ostatecznie zwalniamy się z pracy? EY przebadał 9,7 tys. pełnoetatowych pracowników z ośmiu największych gospodarek świata. Oto wnioski.

Jak pisze CNN Money, wśród trzech najważniejszych czynników wymienianych przez pracowników w Europie, Azji i Ameryce Północnej są: marny wzrost pensji, brak awansu i zbyt dużo nadgodzin.

Szeroko przebadani

Taki wniosek płynie z badania przeprowadzonego przez EY na 9,7 tys. pełnoetatowych pracownikach w ośmiu największych gospodarkach świata: USA, Brazylii, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Indiach, Chinach i Japonii.

Wśród czynników, z powodu których ludzie rzucają pracę wskazano też szefów, którzy są zbyt mało elastyczni w kwestiach dotyczących miejsca i czasu pracy.

Negatywnie przez pracowników odbierana jest też zbyt duża liczba podróży służbowych.

Ponad połowa ankietowanych zadeklarowała też, że rzuci pracę, jeśli będzie miała ograniczony dostęp do mentorów oraz gdy w firmie jest zbyt mało menedżerów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane