• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Grecki dramat

Szef eurogrupy: warunkiem porozumienia z Grecją jest wiarygodność jej propozycji

Szef eurogrupy: warunkiem porozumienia z Grecją jest wiarygodność jej propozycji Odtwórz: Szef eurogrupy: warunkiem porozumienia z Grecją jest wiarygodność jej propozycji
Foto: EPA | Video: TVN24 BiS Foto: Szef eurogrupy ocenił, że zagłosowanie przez Greków na "nie" w niedzielnym referendum oznacza, iż wszystkie propozycje kredytodawców zostały odrzucone | Video: Szef eurogrupy: warunkiem porozumienia z Grecją jest wiarygodność jej propozycji

Wynik rozmów z Grecją nie może zniszczyć wiarygodności strefy euro i dlatego warunkiem jakiegokolwiek porozumienia z Atenami jest wiarygodność ich propozycji - oświadczył we wtorek w Brukseli szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem.

- Jakikolwiek pakiet na jaki mielibyśmy się zgodzić z Grekami musi być wiarygodny. Zarówno dla przyszłości Grecji jak i wiarygodności całej strefy euro. Nad tym będziemy dziś pracować i mam nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie - powiedział Dijsselbloem przed rozpoczęciem spotkania ministrów finansów państw strefy euro.

Poinformował, że spotka się przed posiedzeniem z nowym greckim ministrem finansów Euklidem Cakalotosem, żeby usłyszeć jego propozycje.

Propozycje odrzucone

Szef eurogrupy ocenił, że zagłosowanie przez Greków na "nie" w niedzielnym referendum oznacza, iż wszystkie propozycje kredytodawców zostały odrzucone. - Musimy wyjść z tego puntu. To będzie bardzo trudne, ale czekamy na nowe propozycje od greckiego rządu. Mam nadzieję, że będą je dziś mieli. Zobaczymy, czy będą wiarygodne - podkreślił Dijsselbloem.

Komisarz UE ds. gospodarczych i walutowych Pierre Moscovici również powiedział, że Grecja musi przedstawić wiarygodne i konkretne propozycje. Jak podkreślił, "Grexit byłby strasznym błędem". - To byłaby wspólna porażka - powiedział Moscovici zapewniając, że Komisja Europejska jest gotowa do współpracy z Grecją, by znaleźć rozwiązanie. Zdaniem komisarza we wtorek nie będzie mowy o restrukturyzacji greckiego długu.

Spotkanie ministrów finansów państw strefy euro zaczyna się około godz. 13, a o godz. 18 nadzwyczajny szczyt strefy euro na temat sytuacji Grecji po niedzielnym referendum, w którym mieszkańcy tego kraju odrzucili warunki porozumienia w sprawie międzynarodowej pomocy finansowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane