• rozwiń
  • WIG20 2147.74 -0.56%
  • WIG30 2429.29 -0.57%
  • WIG 56530.54 -0.64%
  • sWIG80 11476.79 +0.27%
  • mWIG40 3598.04 -0.87%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:19

Dostosuj

Diament wielkości dwóch piłeczek do golfa sprzedany. Zawrotna suma

Diament wielkości dwóch piłeczek do golfa odnaleziono w Południowej Afryce Odtwórz: Diament wielkości dwóch piłeczek do golfa odnaleziono w Południowej Afryce
Diament wielkości dwóch piłeczek do golfa odnaleziono w Południowej Afryce "Źródło: TVN24 BiS"

Jeden z największych diamentów na świecie sprzedano za 40 milionów dolarów, czyli równowartość około 136 milionów złotych.

Diament "Lesotho Legend" o wadze 910 karatów został sprzedany podczas przetargu w Antwerpii w Belgii - poinformowała firma Gem Diamonds zajmująca się produkcją diamentów.

"Cieszymy się z rezultatu sprzedaży tego znanego diamentu, który (...) potwierdza wyjątkową jakość produkcji diamentów w Letseng" - powiedział, cytowany w komunikacie, Clifford Elphick, dyrektor generalny firmy.

Unikat o wielkości dwóch piłeczek golfowych został znaleziony w styczniu tego roku w kopalni Letseng w Lesotho.

Dobry rok

Bloomberg zwraca uwagę, że mimo iż to piąty pod względem wielkości diament, jaki kiedykolwiek wydobyto, to nie doszło do rekordowej transakcji.

Firma Lucara Diamond zarobiła bowiem w ubiegłym roku rekordowe 63 miliony dolarów za kamień 813-karatowy i 53 miliony dolarów za diament 1109-karatowy.

Agencja podkreśla jednak, że transakcja potwierdza, że kopalnia Letseng słynie z dużych i wysokiej jakości diamentów. Ponadto unikaty tam wydobyte mają najwyższe średnie ceny sprzedaży.

Firma Gem w tym roku firma wydobyła już sześć diamentów o wadze większej niż 100 karatów, co sprawia, że jest na najlepszej drodze, by osiągnąć najlepszy wynik w swojej historii.

Gem Diamonds posiada udziały w kopalniach w Lesotho i Botswanie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane