• rozwiń
  • WIG20 2407.09 +2.03%
  • WIG30 2734.66 +2.01%
  • WIG 60788.89 +1.76%
  • sWIG80 10986.98 +0.48%
  • mWIG40 4091.27 +1.47%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja

Deutsche Bank ucieka z Rosji. Przez sankcje i śledztwa

Deutsche Bank ucieka z Rosji. Przez sankcje i śledztwa
Foto: Deutsche Bank Foto: Deutsche Bank ma zwolnić 200 pracowników w Rosji

Deutsche Bank ogłosił, że wycofuje się z prowadzenia bankowości korporacyjnej w Rosji. To efekt sankcji, które mocno uderzyły w rosyjską gospodarkę oraz trwających śledztw wobec banku.

Jak podaje agencja Reuters niemiecki bank zapowiedział, że częściowo zakończy działalność w Rosji. Nie będzie oferował już usług związanych z obrotem papierami wartościowymi i bankowością korporacyjną. Dwóch informatorów związanych z bankiem potwierdziło również, że pracę straci 200 osób. Łącznie Deutsche Bank zatrudnia w Rosji około 1,3 tys. osób.

Dlaczego?

Reuters pisze, że decyzja banku o wycofaniu się z Rosji wynika m.in. efektu gospodarczych sankcji oraz niskich cen ropy naftowej, które uderzyły w tamtejszą gospodarkę, a więc odbiły się również na dużych firmach i samym banku. Zamykając działalność w Rosji Deutsche Bank liczy też na znaczne oszczędności na niezbyt opłacalnym rynku.

Agencja podaje też, że wobec banku prowadzone są dochodzenia dotyczące nieprawidłowości w jego działalności w Rosji. Chodzi o podejrzenia ws. prania brudnych pieniędzy.

Część zostaje

Warto podkreślić, że Deutsche Bank nadal będzie prowadził swoją działalność bankową dla klientów indywidualnych, którzy np. w banku trzymają swoje oszczędności. Likwidacji ulega tylko bankowość korporacyjna oraz usługi związane z handlem papierami wartościowymi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane