• rozwiń

Temat: Niemcy

Gigantyczna akcja śledczych we Frankfurcie. Weszli do biur Deutsche Bank

Foto: PAP/EPA/ ARMANDO BABANI Foto: Śledczy weszli do biur Deutsche Bank

Około 170 policjantów, prokuratorów i inspektorów podatkowych przeszukało w czwartek sześć biur Deutsche Bank we Frankfurcie i w okolicach - podała w czwartek agencja Reuters. Tamtejsza prokuratura poinformowała w oświadczeniu, że powodem są podejrzenia prania brudnych pieniędzy.

Jak podano, śledczy zajmują się działalnością dwóch pracowników Deutsche Bank, którzy mieli pomagać klientom zakładać firmy w rajach podatkowych w celu prania brudnych pieniędzy.

W czwartek zabezpieczono dokumenty banku, które będą przedmiotem dalszych działań. Prokuratura wyjaśniła, że prowadzone śledztwo to efekt wycieku danych, znanych szerzej jako Offshore-Leaks oraz Panama Papers.

Przedstawiciele Deutsche Bank podkreślili, że w pełni współpracują ze śledczymi.

Reuters zauważa, że w reakcji na czwartkowe działania służb zniżkują akcje banku. Około godziny 13.00 spadek notowań przekroczył 3,1 procent.
Panama Papers

W 2016 roku media na świecie ujawniły bazę danych panamskiej kancelarii prawnej Mossack Fonseca, wyspecjalizowanej w zakładaniu i prowadzeniu fasadowych firm w rajach podatkowych. W śledztwo w tej sprawie było zaangażowane Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ).

Z danych z lat 1977-2015 wynika, że 140 polityków i osobistości z całego świata, w tym 12 obecnych i byłych szefów państw oraz rodziny bądź krąg przyjaciół 60 dalszych, ma powiązania z fasadowymi firmami wykorzystywanymi do obchodzenia przepisów podatkowych w ich własnych krajach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
yeojin_joon
No jak mogli tak wejsc z zaskoczenia, pracownicy nie mieli nawet czasu spokojnie sie pozegnac, podzielic ciasteczkami, uporządkować stanowisk pracy i zabrac niezbednych rzeczy ;>
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane