• rozwiń

Temat: Chiny

Delikatne ożywienie w chińskim przemyśle. Przedsiębiorcy w lepszych nastrojach

Delikatne ożywienie w chińskim przemyśle. Przedsiębiorcy w lepszych nastrojach
Foto: Wikipedia Foto: Lekkie ożywienie w Państwie Środka

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w marcu 50,1 pkt. wobec 49,9 pkt. miesiąc wcześniej - podano w wyliczeniach biura statystycznego i Federacji Logistyki. Analitycy szacowali PMI na 49,7 pkt.

HSBC Holdings i Markit Economics podały zaś w swoim końcowym wyliczeniu, że PMI w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w marcu 49,6 pkt. wobec 50,7 pkt. w lutym. Wstępnie szacowano PMI na poziomie 49,2 pkt., a analitycy oczekiwali 49,3 pkt.

- Dane makro z tego kraju sugerują, że sytuacja gospodarcza może być lepsza niż wycenia to obecnie rynek - powiedział Michael McCarthy, główny strateg CMC Markets w Sydney.

Co to jest indeks PMI

Indeks PMI powstaje w oparciu o ankietę przeprowadzona wśród kadry kierowniczej firm. Oceniają oni zmiany zamówień, produkcji, zatrudnienia, prędkości dostaw oraz zapasów. Indeks z wyprzedzeniem obrazuje koniunkturę nie tylko w sektorze produkcyjnym, ale również w całej gospodarce. Odzwierciedla momenty jej ożywienia i załamania. Wskaźnik powyżej 50 pkt oznacza rozwój.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane