• rozwiń

Darmowy internet na moskiewskich cmentarzach

Darmowy internet na moskiewskich cmentarzach
Foto: Wikimedia Commons (CC BY SA 3.0) Foto: Cmentarz Nowodziewczy otwarto pod koniec XIX wieku

W ramach udogodnień dla mieszkańców i turystów odwiedzających Moskwę, zarząd tamtejszych cmentarzy zapowiedział w czwartek udostępnienie bezpłatnego internetu na trzech głównych cmentarzach stolicy. Ma to ułatwić odwiedzającym orientację na tych nekropoliach.

Dostęp do sieci wifi ma być zapewniony od pierwszej połowy przyszłego roku na cmentarzach: Nowodziewiczym, Wagańkowskim i Trojekurowskim.

Przydatne informacje

Szef zarządu stołecznych cmentarzy Artiom Jakimow powiedział, że dzięki temu turyści będą mogli na swoje smartfony pobrać mapę nekropolii, uzyskać informacje o pochowanych tam osobistościach, ich nagrobkach i najciekawszych pomnikach.

Z trzech cmentarzy, najstarszy jest Wagańkowski, utworzony pod koniec XVIII wieku, gdzie pochowano wielu rosyjskich i radzieckich pisarzy i artystów.

Cmentarz Nowodziewczy otwarto pod koniec XIX wieku przy klasztorze o tej samej nazwie, a w czasach radzieckich stał się on drugą w hierarchii państwową nekropolią, po alei zasłużonych na Placu Czerwonym. Na cmentarzu, obecnie zamkniętym dla nowych pochówków, pochowano m.in. pierwszego prezydenta Rosji poradzieckiej, Borysa Jelcyna.

Cmentarz Trojekurowski został założony w 1970 roku jako filia Nowodziewiczego i również jest on miejscem spoczynku szeregu znakomitości.

Rocznie w Moskwie dokonuje się 120 tys. pochówków.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Janko Emigrant
Ruski to jednak mają fajne pomysły. Na takim cmentarzu, to każdy zechce "mieszkać".
Skype, FB, czaty, YouTube w zasięgu, gdzie ci będzie lepiej. ;-)
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane