• rozwiń

Dziewięć sztucznych wysp dla przemysłu. Ambitne plany Kopenhagi

W Kopenhadze ma powstać 9 sztucznych wysp Odtwórz: W Kopenhadze ma powstać 9 sztucznych wysp
W Kopenhadze ma powstać 9 sztucznych wysp "Źródło: Youtube"

Rząd Danii zaaprobował projekt budowy dziewięciu sztucznych wysp w okolicy Kopenhagi. Mają one powiększyć stołeczną dzielnicę przemysłową i przyciągnąć nowe inwestycje.

Projekt musi jeszcze zostać zaakceptowany przez parlament. Wyspy mają być częścią dzielnicy przemysłowej Holmene, która od lat cierpi na brak miejsca dla rozwoju.

Rząd oczekuje, że inwestycja przyciągnie 380 nowych firm i stworzy 12 tysięcy miejsc pracy. Minister gospodarki i spraw wewnętrznych Simon Emil Ammitzboll-Bille podkreślił, że realizacja tego projektu przyczyni się do rozwoju całej Danii, a nie tylko regionu stołecznego.

Zielone Wyspy

Minister przemysłu Rasmus Jarlov oczekuje, iż projekt ten sam się sfinansuje, m.in. przez sprzedaż działek na nowych wyspach. Na największej z nich ma powstać zakład produkujący biogaz z odpadów, oczyszczalnia ścieków oraz magazyn zielonej energii produkowanej przez wiatraki. Na pozostałych maja się się znaleźć zakłady przemysłowe.

Budowa sztucznych wysp jest dość popularna w Danii i w samej Kopenhadze często w ten sposób powiększano powierzchnię miasta. Większość z nich powstała na morzu między wyspami Amager i Zaeland.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane