• rozwiń
  • WIG20 2154.58 +0.28%
  • WIG30 2439.68 +0.33%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:08

Dostosuj

"Damskie przedziały" w niemieckich pociągach. Przewoźnik się tłumaczy

"Damskie przedziały" w niemieckich pociągach. Przewoźnik się tłumaczy
Foto: Shutterstock Foto: Przewoźnik Mitteldeutsche Regiobahn wprowadził w ubiegły tygodniu usytuowane tuż przy konduktorze dwa "damskie przedziały"

Niemieckie przedsiębiorstwo kolejowe, które wprowadziło przedziały dla kobiet na jednej z linii, poinformowało, że nie jest to reakcja na ataki na kobiety podczas sylwestrowej nocy. Przewoźnik zaznaczył, że to odpowiedź na prośby klientów, złożone w grudniu.

Przewoźnik Mitteldeutsche Regiobahn wprowadził w ubiegły tygodniu usytuowane tuż przy konduktorze dwa "damskie przedziały" w pociągach kursujących na trasie Lipsk - Chemnitz we wschodnich Niemczech.

Więcej bezpieczeństwa

- Niektóre kobiety chciały czuć trochę więcej bezpieczeństwa - powiedział rzecznik przewoźnika w rozmowie z Reutersem.

W styczniu ponad 600 kobiet wniosło skargi twierdząc, ze podczas sylwestrowej nocy było molestowanych seksualnie w kilku niemieckich miastach. Dochodzenie policyjne skupiło się na nielegalnych imigrantach z Afryki Północnej i innych azylantach.

Rzecznik kolei powiedział, że firma otrzymała prośby o wyodrębnienie przedziałów dla kobiet jeszcze przed atakami. Dodał, że zmiany zostały wprowadzone tylko na jednej linii, w pociągach, w których wszyscy pasażerowie siedzą razem.

Podobne rozwiązania stosowane są m.in. w Indiach, a także w Japonii, Brazylii, Egipcie, Meksyku czy Indonezji. Badanie przeprowadzone przez Reutersa w 2014 roku w 15 największych stolicach świata oraz w Nowym Jorku pokazało, że 70 proc kobiet czuje się bezpiecznej, gdy podróżuje w środkach transportu, w których wydzielone jest dla nich miejsce.

Eksperci są zaniepokojeni wskazując, że to krótkotrwałe rozwiązanie i nie jest sposobem na powstrzymanie molestowania.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane