• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Coca-Cola kupuje znaną sieć kawiarni

Przez ocieplenie klimatu zniknie czekolada, kawa i awokado Odtwórz: Przez ocieplenie klimatu zniknie czekolada, kawa i awokado
Przez ocieplenie klimatu zniknie czekolada, kawa i awokado "Źródło: tvn24bis"

3,9 miliarda funtów - za tyle koncern Coca-Cola przejmie brytyjską sieć kawiarni Costa Coffee.

Brytyjska firma Whitbread poinformowała, że jej rada nadzorcza zgodziła się na sprzedaż sieci kawiarni Costa Coffe koncernowi Coca-Cola. Wartość transakcji wyniesie 3,9 miliarda funtów.

Nowe możliwości

James Quincey, prezes i dyrektor generalny Coca-Coli stwierdził w CNBC, że transakcja daje jego firmie nowe możliwości.

- Nasz system pozwala stworzyć nowe możliwości rozwoju marki Costa na całym świecie. Ciepłe napoje są jednym z niewielu segmentów z całego sektora napojów, w którym dotąd Coca-Cola nie miała globalnej marki - powiedział James Quincey.

Z kolei Alison Brittain, szefowa firmy Whitbread, oceniła transakcję "wyjątkową szansą". Jej zdaniem połączenie Costy z Coca-Colą sprawi, że Costa będzie mogła działać w skali globalnej.

Wiadomość o sprzedaży Costa Coffee wyraźnie spodobała się inwestorom. Akcje Whitbread po ogłoszeniu tej informacji wzrosły o 19 procent. - Ta cena jest właściwa dla akcjonariuszy. Cena jest wyższa od oczekiwań - ocenił Richard Clarke, starszy analityk w firmie maklerskiej Bernstein.

Także w Polsce

Sieć kawiarni Costa Coffee jest liderem rynku kawiarni także nad Wisłą. Według "Pulsu Biznesu" w Polsce posiada około 150 lokali, czyli więcej niż najwięksi konkurenci - Starbucks i Green Cafe Nero.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane