• rozwiń

Temat: USA

Co nas najbardziej irytuje podczas lotu samolotem? Amerykanie zbadali

Co nas najbardziej irytuje podczas lotu samolotem? Amerykanie zbadali
Foto: Shutterstock Foto: Najgorszy pasażer to ten z tyłu samolotu?

Najgorszym współpasażerem na pokładzie samolotu nie jest osoba siedząca obok ciebie, ale za tobą - pisze Fox News. Dowodzą tego najnowsze amerykańskie badania.

W "Airplane Etiquette Study" przepytanych zostało tysiąc Amerykanów. Mieli oni wskazać najbardziej irytujące zachowania współpasażerów na pokładzie samolotu.

Z tyłu najgorzej

67 proc. respondentów stwierdziło, że najgorsi są pasażerowie zajmujący siedzenia za nimi. Na kolejnych miejscach znaleźli się pasażerowie zbyt mocno pachnący, osoby słuchające zbyt głośno muzyki, pijani oraz zbyt rozmowni.

- Badanie to przypomnienie, że niektóre miejsca wymagają od nas szczególnego przestrzegania etykiety. W samolocie jesteśmy w ciasnej przestrzeni z setkami innych podróżnych, więc nawet małe rzeczy mogą być ważne - podkreśla John Morrey, wiceprezes i dyrektor generalny Expedia.com.

Badanie wykazało też, że 10 proc. pasażerów jest skłonnych opuścić oparcie siedzenia nawet, jeśli pasażer za nimi jest w widocznej ciąży. Co ciekawe, 55 proc. badanych nie pyta o pozwolenie na rozłożenie siedzenia pasażera za plecami. Robi to jedynie 23 proc. Z kolei 38 proc. ankietowanych uważa, że taka praktyka powinna być zakazana lub przynajmniej ograniczona.

Okazuje się też, że 16 proc. badanych Amerykanów traktuje lot samolotem jako okazję do rozmowy i poznania nowych osób. Irytują one jednak 65 proc. badanych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
SEBBAX
moim zdaniem najgorszym rodzajem pasażerów - są rodzice z małymi dziećmi, którzy nie potrafią uspokoić dzieci. latanie z niespokojnymi dziećmi powinno byc karane dokładnie tak samo jak nieznośne zachowanie dorosłej osoby...
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
graffiti50
nr 1 opuszczane oparcie siedzenia - najczęściej kobieta mała i gruba musi się odchylić a po co pytać, całe szczęście, że zakaz palenia bo na głowę by wleźli, dodam jeszcze płaczące malutkie dzieci które muszą zwiedzić świat bo rodzice pokażą niemowlaka na zdjęciu na NK
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane