• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: USA. Gospodarka

Jobs, Zuckerberg, Buffet. Co ludzie sukcesu robili, gdy mieli 25 lat?

Jobs, Zuckerberg, Buffet. Co ludzie sukcesu robili, gdy mieli 25 lat?
Foto: Flickr Foto: Co ludzie sukcesu robili za młodu?

Biografie najbardziej utalentowanych ludzi pokazują, że nie ma dwóch takich samych dróg do sukcesu. Sprawdzamy, co robili tacy bogacze jak Steve Jobs, Richard Branson, czy Warren Buffett, gdy mieli po 25 lat.

1. Warren Buffet

Dziś jest legendarnym inwestorem, bywa nazywany "Wyrocznią z Omaha" lub "Mędrcem z Omaha. Jednak zanim stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie mając 21 lat rozpoczął pracę w firmie maklerskiej swojego ojca Buffett-Falk & Company. Pracował tam jako sprzedawca inwestycyjny. Następnie przeniósł się do Nowego Jorku, aby być analitykiem papierów wartościowych u swojego profesora Benjamina Grahama. Po dwóch latach pracy odszedł i wrócił do rodzinnego Omaha w Nebrasce. Tam złożył firmę inwestycyjną, która kupiła Berkshire Hathaway. To był początek wielkiej drogi na szczyt.

2. Steve Jobs

Współzałożyciel firmy Apple Steve Jobs w wieku 25 lat stał się milionerem. To właśnie w 1980 roku założona przez niego i Steve'a Wozniaka firma trafiła na nowojorską giełdę. Apple Computer po pierwszym dniu handlu osiągnęła wartość 1,2 mld dolarów.3. Richard Branson

Zanim brytyjski miliarder dorobił się fortuny próbował sił w nietypowych biznesach. Sprzedawał świąteczne drzewka czy papużki faliste. Jednak te pomysły okazały się pomyłkami. Przełomową decyzją było założenie sklepu muzycznego. Branson miał wtedy 20 lat. Dwa lata później otworzył wytwórnię płytową Virgin Records i studnio nagraniowe. Kiedy wydana przez niego płyta Mike Oldfielda okazała się hitem, Branson zarobił pierwszy milion funtów. Te pieniądze pozwoliły na podpisanie kontraktów z kolejnymi grupami muzycznymi w tym m.in. z Sex Pistols, czy The Rolling Stones. To jak wiemy skończyło się kolejnymi sukcesami i pomnażaniem majątku.

4. Mark Zuckerberg

Kiedy założyciel Facebooka skończył 25 lat stworzony przez niego serwis społecznościowy po czterech latach wreszcie przestał przynosić straty. W tamtym czasie, a był to 2009 rok, firma zatrudniała już tysiąc osób i miała 300 mln użytkowników. Jednak mimo to Zuckerberg finansowy sukces osiągnął już wcześniej. W 2008 roku twórca Facebooka znalazł się na 735. miejscu rankingu najbogatszych osób na świecie, który opracował magazyn Forbes. Został też wtedy najmłodszym miliarderem na świecie. Jego majątek był warty wówczas 1,5 mld dolarów.5. Marissa Mayer

Obecnie jest szefową Yahoo!. Ten sukces zawdzięcza niezwykłemu talentowi i samozaparciu. Osiągnęła wiele w świecie zdominowanym przez mężczyzn i w wieku 24 lat została pierwszą kobietą inżynierem w Google. Została zatrudniona tam w 1999 roku jako jeden z pierwszych 20 pracowników i stała się twarzą firmy. Po kilkunastu latach pracy dla internetowego giganta odeszła do Yahoo!. Obecnie uważana jest za najmłodszą osobę, która znalazła się na corocznej liście 50 najpotężniejszych kobiet biznesu magazynu Fortune.

 

Google pracuje nad nowym przełomowym projektem:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
ly_sy
 • 1
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij
emex74
tu chodzi o inną kulturę pracy na własny rachunek. Wyzwalaną od praktycznie wieków. W Polsce niestety częstsza jest kultura narzekania i usprawiedliwiania swojego lenistwa. To jest ta różnica.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane