• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Światu grozi nuklearna zagłada? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Światu grozi nuklearna zagłada? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat
Foto: KCNA Foto: Korea zagrozi światu?

Dziś na antenie TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się, czy atomowe groźby Korei Północnej są realne. Sprawdzimy, dlaczego USA przedłużyły o rok sankcje gospodarcze wobec Rosji. Będziemy również informować o decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie wysokości stóp procentowych.

Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Su Dzong zadeklarował we wtorek, że jego kraj dysponuje zdolnością odstraszania "stale narastającego zagrożenia nuklearnego" ze strony USA, w tym w razie konieczności poprzez uderzenie prewencyjne.W TVN24 Biznes i Świat wraz z ekspertami zastanowimy się, czy atomowe groźby Korei Północnej są realne i czy światu grozi nuklearna zagłada.

Sankcje USA

Prezydent Barack Obama przedłużył o rok dekret prezydencki z marca ub. roku, na podstawie którego rząd nałożył sankcje przeciwko Rosji wprowadzone w związku z jej polityką wobec Ukrainy.

Na antenie TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, co to oznacza dla światowej gospodarki, a ekspertów zapytamy, czy takie działanie może zmienić politykę Kremla.

Co zrobi RPP?

Dziś Rada Polityki Pieniężnej zakończy dwudniowe posiedzenie. RPP poinformuje o decyzji dotyczącej wysokości stóp procentowych.

Po poprzednim posiedzeniu Rady - na początku lutego - prezes NBP Marek Belka mówił, że RPP jest coraz bliższa decyzji o obniżeniu stóp. Wyjaśnił, że jeżeli sytuacja nie ulegnie jakiejś gwałtownej zmianie, należy się liczyć z tym, że w Radzie powstanie większość, która przegłosuje redukcję stóp procentowych.

W TVN24 Biznes i Świat wyjaśnimy, co wyższe lub niższe stopy procentowe oznaczają dla przeciętnego Kowalskiego. Z analitykami będziemy rozmawiać o kolejnych ruchach RPP.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane