• rozwiń

Clarkson i spółka znowu razem zrobią show. Pojadą dla Amazona

Clarkson i spółka znowu razem zrobią show. Pojadą dla Amazona
Foto: BBC Foto: BBC rozstało się z Clarksonem kilka miesięcy temu

Jeremy Clarkson, popularny prezenter telewizyjny wyrzucony z programu „Top Gear” w przyszłym roku będzie miał nowe show, tym razem w Amazon.com - pisze Bloomberg. Angażując tak duże nazwisko gigant internetowego handlu chce wzmocnić swoje usługi strumieniowej transmisji - podkreśla agencja.

Nowe show ma być dostępne jedynie dla członków Amazon Prime. U boku Clarksona mają się pojawić jego koledzy z „Top Gear” - Richard Hammond i James May.

Sam Clarkson na Twitterze nie krył zadowolenia z podpisania umowy z Amazonem. Dodał, że produkcja firmowana przez detalistę ma być nowym samochodowym show.
Kontrakt przewiduje powstanie do trzech sezonów nowego programu. Amazon nie ujawnia na razie nazwy programu i żadnych dodatkowych informacji.

Szybkie rozstanie

5 marca BBC poinformowała, że nie odnowi kontraktu z Jeremym Clarksonem. To wynik awantury, do jakiej doszło pomiędzy prezenterem, a producentem programu Oisinem Tymonem. Clarkson miał go uderzyć w twarz, ponieważ nie dostał gorącego posiłku podczas kręcenia jednego z odcinków programu.

Jak relacjonował "The Daily Mirror" Clarkson wpadł w szał, oskarżył producenta o "zaniedbywanie obowiązków" i nazwał go m.in. "leniwym, p*** Irlandczykiem". Na koniec 40-minutowej tyrady Clarkson miał uderzyć Tymona.

To nie pierwszy wybryk kontrowersyjnego Brytyjczyka. Clarkson, którego do grona przyjaciół zalicza m.in. premier David Cameron, nie przebierając w słowach obrażał już nieraz m.in. obrońców środowiska, organizacje charytatywne opiekujące się chorymi umysłowo, rowerzystów.

Program "Top Gear", nadawany prawie na całym świecie, był jedną z najbardziej dochodowych produkcji BBC. Liczbę jego widzów w Wielkiej Brytanii szacuje się się na 6,5 mln, co oznacza, że ustępuje jedynie serialom. Na całym świecie program miał 350 mln fanów.
Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane