• rozwiń
  • WIG20 2105.18 -0.23%
  • WIG30 2409.18 -0.25%
  • WIG 56204.79 0.00%
  • sWIG80 11617.28 +0.23%
  • mWIG40 3780.02 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:44

Dostosuj

Temat: USA

CIA uruchomiła konto na popularnym portalu społecznościowym. Dwa powody

CIA uruchomiła konto na Instagramie Odtwórz: CIA uruchomiła konto na Instagramie
CIA uruchomiła konto na Instagramie "Źródło: Instagram"

"Szpieguję moim małym okiem..." - tak brzmi podpis pod pierwszym zdjęciem zamieszczonym na profilu Centralnej Agencji Wywiadowczej na Instagramie. CIA oficjalnie dołączyła do grona użytkowników tego serwisu społecznościowego.

Pierwsze zdjęcie, które zamieszczono na profilu w czwartek ma już ponad 36 tysięcy polubień i przedstawia stanowisko oficera CIA.

Na biurku możemy dostrzec między innymi odznakę CIA należącą prawdopodobnie do dyrektora CIA Giny Haspel, gwiazdę przekazywaną rodzinom poległych żołnierzy, torbę z napisem "Top secret pulp". Wskazówki zegara pokazują zaś godzinę 8.46, czyli czas, w którym 11 września 2001 roku uderzono w północną wieżę World Trade Center.

Na biurku znajduje się także notatnik z wiadomością po arabsku i rysunek przedstawiający oficera Tony'ego Mendeza, który koordynował misję ratunkową w Iranie w 1979 roku. Ponadto na zdjęciu widzimy mapy Chin, Rosji, Iranu, banknoty, na krześle znajdują się zaś peruka i kurtka.
CIA na Instagramie

Agencja zamierza wykorzystywać konto jako narzędzie do rekrutacji i zwiększenia przejrzystości działań.

- Dołączenie do Instagrama to kolejny sposób na dzielenie się historiami CIA i rekrutację utalentowanych Amerykanów do służby - powiedziała rzeczniczka CIA Sara Lichterman, cytowana przez portal CNet.

- Za pomocą tego konta zajrzymy w życie Agencji, ale nie możemy obiecać żadnych selfie z tajnych lokalizacji. Chcemy wzbudzić ciekawość użytkowników Instagrama na temat sposobów, w jaki globalna misja CIA prowadzi nas tam, gdzie inni nie mogą dotrzeć i robimy to, czego inni nie mogą zrobić - dodała.

Dyrektor CIA Gina Haspel ogłosiła plany dołączenia do społeczności Instagrama podczas wystąpienia na forum bezpieczeństwa na Uniwersytecie Auburn, które odbyło się w ubiegłym tygodniu.

CIA ma już swój profil na Twitterze, które ma ponad 2,5 miliona obserwujących. Mimo że konto na Instagramie założono w czwartek, to już w niedzielę około południa obserwowało już je blisko 90 tysięcy użytkowników.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane