• rozwiń

Sieć restauracji nawiązała do haseł z kampanii Trumpa. I straciła klientów

Sieć restauracji nawiązała do haseł z kampanii Trumpa. I straciła klientów
Foto: Twitter Foto: Sieć próbowała przyciągnąć klientów hasłem "Najlepsze dania meksykańskie po tej stronie muru

Sieć restauracji "Hacienda Mexican Restaurant" oferujących kuchnię meksykańską, która rozmieściła billboardy z hasłem odwołującym się do kontrowersyjnego pomysłu Donalda Trumpa ws. budowy muru na granicy z Meksykiem, zapowiedziała ich usunięcie do piątku.

Sieć próbowała przyciągnąć klientów hasłem "Najlepsze dania meksykańskie po tej stronie muru", co było aluzją do obietnic wyborczych kandydata GOP, wśród których znalazła się zapowiedź zbudowania muru wzdłuż południowej granicy USA, by powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów i ograniczyć przemyt narkotyków z Meksyku.

Wiosną tego roku, walcząc o nominację w listopadowych wyborach prezydenckich, Trump nader często nazywał imigrantów z Meksyku "kryminalistami i gwałcicielami" oraz zapewniał, że zmusi Meksyk do zapłacenia za budowę muru, zwiększając opłaty wizowe dla Meksykanów.

Wykorzystanie kontrowersyjnego pomysłu Trumpa w kampanii reklamowej popularnej w stanie Indiana sieci restauracji wzbudziło pełne oburzenia protesty wśród posługujących się na co dzień językiem hiszpańskim Amerykanów, którzy rozpoczęli bojkot tej sieci.

Mur dzieli ludzi

Wiceprezes "Hacinda Mexican Restaurant" Jeff Leslie przyznał, że kierownictwo firmy nie spodziewało się aż tak zdecydowanej reakcji ze strony hispanojęzycznych klientów.

Dyrektor restauracji "La Casa de Amistad" Sam Centellas w South Bend w stanie Indiana powiedział agencji Associated Press, że billboardy zostały odebrane jako obraźliwe, ponieważ ludzie kojarzą słowo "mur" przede wszystkim z dzieleniem ludzi na płaszczyźnie politycznej i etnicznej.

Wiceprezes zarządu "Hacienda Mexican Restaurant" nie kryje, że 20 restauracji należących do sieci zaczęło ponosić straty, a sprawa feralnego chwytu reklamowego może się położyć cieniem na ich dalszej działalności. Zapowiedział, że do piątku wszystkie 26 billboardów zniknie z ulic.

 

Trump z dostępem do największych tajemnic USA. Zaproszono go na briefing wywiadu:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane